Test wodorowo-metanowy badanie SIBO Warszawa, Gdańsk, Poznań, Katowice

TEST WODOROWO-METANOWY WARSZAWA – ZADBAJ O STAN ZDROWIA SWOICH JELIT
Współczesna dieta oraz prowadzony przez ludzi styl życia skutkują coraz częstszym występowaniem przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego. Zaburzenie to ma bardzo duży wpływ na zdrowie i samopoczucie każdego człowieka, często powodując zmęczenie oraz ogólne złe funkcjonowanie organizmu. Jeśli odczuwasz częste bóle brzucha, doświadczasz niewyjaśnionych wzdęć, gazów, refluksu, biegunek lub zaparć – warto rozważyć badanie SIBO w Warszawie, Poznaniu , Gdańsku lub Katowicach, gdzie możesz wykonać bezpieczny test wodorowo-metanowy z zastosowaniem nowoczesnego urządzenia QuinTron BreathTracker SC.
NA CZYM POLEGA BADANIE SIBO WARSZAWA?
Osoby poszukujące zaufanej placówki medycznej w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku lub Katowicach, w której mogłyby zweryfikować stan zdrowia swojego układu trawiennego, koniecznie powinny zgłosić się do naszego centrum zdrowia. Wykonujemy nieinwazyjny test wodorowo-metanowy, który pomaga w ustaleniu przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego. Badanie SIBO to test oddechowy, który zajmuje około trzech godzin – czas ten może ulec wydłużeniu, jeśli pasaż jelit pacjenta będzie spowolniony. Test przeprowadza się w kilku cyklach pomiarowych co 15-20 minut, podczas których pobierane są osobne próbki badawcze. Do testu wykorzystywany jest roztwór laktulozy oraz profesjonalny sprzęt badawczy.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA SIBO?
Test wodorowo-metanowy posiada mało przeciwwskazań. Mogą wykonać go osoby w dowolnym wieku (powyżej szóstego roku życia) i o różnym stanie zdrowia. Do badania należy jednak odpowiednio się przygotować, ponieważ ma to istotny wpływ na jego wiarygodność. Przede wszystkim – w ciągu ostatnich 12 godzin przed wykonaniem testu trzeba zachować całkowity post. Dotyczy to zarówno niespożywania jakichkolwiek posiłków, picia ograniczonej ilości wody (1 szklanka) oraz niemycia zębów. Dokładniejsze zalecenia odnośnie do przygotowania się do badania należy wdrożyć w życie nawet do nawet czterech tygodni przed wykonaniem testu. W tym czasie nie należy też stosować antybiotykoterapii.
TEST WODOROWO-METANOWY – BEZPIECZNA METODA DIAGNOSTYCZNA
W porównaniu do wielu innych badań układu pokarmowego test wodorowo-metanowy przeprowadza się w wyjątkowo komfortowych warunkach. Pomimo możliwości uzyskania precyzyjnych wyników metoda ta jest bezpieczna i nieinwazyjna, nie powodując tym samym skutków ubocznych. Badanie SIBO nie wymaga skierowania od lekarza. Wyniki otrzymasz jeszcze tego samego dnia, w którym przeprowadzany był test. Dzięki temu jak najszybciej możesz zacząć dbać o swoje zdrowie, obserwując jego realną poprawę.
Przygotowanie do badania
4 tygodnie od badania
- kuracji antybiotykowej,
- kolonoskopii,
- wlewów barytowych,
- fluoroskopii,
- ileoskopii,
- enteroklizii,
- hydrokolonoterapii,
- przyjmowania środków,
- prokinetycznych
1 tydzien od
- stosowania ziół bakteriobójczych (np. olej z oregano, berberyna, itp.),
- leków z grupy IPP (inhibitorów pompy protonowej, np. Omeprazol, Pantoprazol, Lansoprazol, Dexlansoprazol, Esomeprazol, Robeprazol),
- dużych dawek cytrynianu magnezu,
- witaminy C
24 godziny
- od stosowania betainy HCL,
- enzymów trawiennych,
- octu jabłkowego,
- wszelkich suplementów diety
12 godzin
- nic nie jedz,
- pij ograniczoną ilość wody ( 1 szklanka)
w dniu testu
- nie używaj kleju do protez,
- rano nie myj zębów i nie płucz ust
1 godzine przed rozpoczęciem testu
- nie pal papierosów ani fajki, nie wdychaj dymu tytoniowego, jako bierny palacz,
- nie uprawiaj intensywnych ćwiczeń fizycznych,
- nie śpij
DIETA PRZED TESTEM
Dieta obowiązuje na 24 godziny przed testem (w całym dniu przed testem), a w przypadku osób, które cierpią na zaparcia – na 48 godzin (całe dwa dni prze testem)
- Dozwolone są tylko:
– świeże mięso (w tym drób), ryby, owoce morza; (NIEDOZWOLONE są wędliny czy ryby z puszki)
– jaja
– tłuszcze (olej kokosowy, oliwy z oliwek, oleje roślinne, masło lub smalec), do 1 łyżki stołowej
– napoje: wyłącznie słaba CZARNA herbata i słaba kawa (bez cukru, mleka, słodzików czy innych dodatków) wypite RANO w dniu poprzedzającym badanie, później tylko czysta, niegazowana woda, nie wysoko zmineralizowana
– sól i pieprz (NIEDOZWOLONE są żadne inne przyprawy)
– biały ryż gotowany – UWAGA: tylko w umiarkowanych ilościach (nie więcej niż jedna mała filiżanka ugotowanego ryżu dziennie) i tylko u tych pacjentów, u których nie wywołuje on żadnych objawów ze strony układu pokarmowego i jest bardzo dobrze tolerowany – twardy dojrzewający ser, taki jak parmezan (jeśli dobrze toleruje się nabiał) – wywary z samego mięsa (ale nie z kości, chrząstek)
* W przypadku stosowania diety wegetariańskiej lub alergii/nietolerancji pokarmowej na ww. produkty należy skonsultować dietę przed testem ze specjalistą, który kierował na test.
* Jeżeli któryś z ww. produktów nie jest spożywany na co dzień i nie wiadomo jak się na niego reaguje to lepiej unikać jego spożycia również podczas przygotowania do testu.
- jest prostą, bezpieczną i nieinwazyjną metodą badania przerostu flory bakteryjnej,
- nie powoduje skutków ubocznych,
- ze względu na wysoką czułość, przewyższa inne metody nieinwazyjne,
- wykonywany zarówno u dorosłych (w tym kobiet w ciąży oraz osób starszych), jak i u dzieci (powyżej 6 r.ż.),
- wykonanie badania oraz uzyskanie wyników tego samego dnia, również w formie elektronicznej,
- bez skierowania od lekarza
Koszt testu to 299-329 zł