KONSULTACJA LEKARSKA

Strona główna E Badania E Konsultacja lekarska
Konsultacje lekarskie to spotkanie z lekarzem w celu uzyskania porady medycznej, diagnozy lub leczenia problemu zdrowotnego. Konsultacja lekarska odgrywa bardzo ważną rolę w diagnostyce pacjentów, ponieważ często stanowi też pierwszy krok w procesie leczenia.
konsultacja dietetyczna warszawa, konsultacje dietetyczne
Podczas konsultacji lekarz przeprowadza wywiad, podobnie jak w przypadku konsultacji dietetycznych, pytając o Twoje objawy, choroby przewlekłe, historię choroby, stosowane leki oraz inne informacje, które pomogą w ustaleniu diagnozy i planu leczenia. Lekarz przeprowadza również badanie fizyczne, które może obejmować mierzenie ciśnienia krwi, temperatury ciała, badanie jamy ustnej, słuchu i wzroku, a także palpacyjne badanie narządów wewnętrznych.Na podstawie wywiadu i analizy wyników może wystawić wstępną diagnozę, a także zlecić dodatkowe badania.
W końcu, lekarz opracowuje plan leczenia i przepisuje odpowiednie leki lub zaleca zmiany w stylu życia, aby pomóc Ci w wyzdrowieniu lub zapobiegać poważniejszym chorobom.
Po rozpoczęciu leczenia u danego lekarza, na każdej kolejnej wizycie, Pacjent powinien informować go o poprawie lub pogorszeniu stanu zdrowia, skuteczności zaleconych metod leczenia i reakcji na przepisane leki.

JAK PRZEBIEGA KONSULTACJA LEKARSKA?

Przebieg konsultacji lekarskiej może różnić się w zależności od specjalizacji lekarza, do którego się udajemy, ale ważne jest przygotowanie pacjenta do wizyty u lekarza.
 1. Na konsultację zabierz ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną, aktualne wyniki badań, a także przygotuj listę swoich dolegliwości.
 2. Przygotuj listę leków i suplementów diety, które przyjmujesz.
 3. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie badania pacjenta, a następnie postawienie diagnozy.
 4. Ewentualne skierowanie – jeśli lekarz uzna to za konieczne, może skierować Cię na dodatkowe badania lub do specjalisty.
 5. Wypisanie recepty – w przypadku, gdy konieczne jest przepisanie leków, lekarz wypisze dla Ciebie receptę, która uprawnia do zakupu leku w aptece.
 6. Informacja zwrotna – po wizycie, lekarz może poprosić o kontakt w celu otrzymania informacji zwrotnych na temat Twojego stanu zdrowia oraz skuteczności zaleconego leczenia.
Każda konsultacja lekarska jest spersonalizowana i indywidualna, a jej przebieg może różnić się w zależności od potrzeb pacjenta oraz typu konsultacji.

Konsultacja lekarska może dostarczyć wiele korzyści, w tym:

 • Diagnozę i leczenie – konsultacja lekarska pozwala na postawienie dokładnej diagnozy i ustalenie optymalnego planu leczenia. Lekarz może również wskazać, jakie badania należy wykonać, aby potwierdzić lub wykluczyć określone choroby.
 • Profesjonalną poradę medyczną – lekarz może udzielić porady medycznej i odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie masz na temat swojego stanu zdrowia.
 • Monitorowanie stanu zdrowia – konsultacja lekarska pozwala na regularne monitorowanie stanu zdrowia, co pozwala na szybką reakcję w przypadku pojawienia się nowych objawów lub pogorszenia stanu zdrowia.
 • Profilaktykę zdrowotną – lekarz może doradzić, jakie kroki należy podjąć w celu utrzymania dobrego zdrowia i zapobiegania chorobom.
 • Wskazówki dotyczące stylu życia – lekarz może zaproponować zmiany w stylu życia, które mogą pomóc poprawić Twoje zdrowie, takie jak dieta, aktywność fizyczna i ograniczenie używek.
 • W przypadku problemów zdrowotnych konsultacja lekarska jest kluczowa w celu uzyskania fachowej pomocy i wsparcia.

Skonsultuj się z nami w celu umówienia się na konsultację lekarską !

Konsultacja lekarska to koszt 220 zł

(cena dotyczy jednej 30 min konsultacji)

Wybierz miasto konsultacji: