BADANIA NA SCHORZENIA UKŁADU POKARMOWEGO

Strona główna E Badania

TEST WODOROWO-METANOWY BADANIE SIBO WARSZAWA

SIBO jest to zespół przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego. Wśród najczęściej świadczących o nim objawów wymienia się m.in. częste bóle brzucha, biegunki, gazy, wzdęcia oraz refluks. W przypadku ich wystąpienia zalecana jest fachowa diagnostyka. Do najmniej inwazyjnych metod wykrywania tego schorzenia należy obecnie test wodorowo – metanowy, który dostępny jest w naszym ośrodku.

TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE WARSZAWA

Nietolerancja pokarmowa występuje wraz z nieprawidłowym funkcjonowaniem jelit i może w skuteczny sposób wpłynąć na jakość naszego funkcjonowania. Często mylona jest z innymi dolegliwościami, więc wykonanie testów jest najlepszym sposobem na ich wykluczenie. Oferowane przez nas są całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Umożliwiają szybką diagnostykę, a tym samym znaczący wpływ na poprawę komfortu życia.

WODOROWY TEST NA NIETOLERANCJĘ LAKTOZY WARSZAWA

Jeśli po spożyciu produktów zawierających laktozę występują m.in. mdłości, bóle brzucha, biegunki, wzdęcia, gazy czy też kolki, to może to świadczyć o jej nietolerancji. Nie warto zwlekać z diagnostyką w której bardzo pomocny jest test wodorowy, aby dowiedzieć, co jest przyczyną problemów i w razie potrzeby, wyeliminować poszczególne produkty z codziennej diety.

WODOROWY TEST ODDECHOWY NA NIETOLERANCJE FRUKTOZY WARSZAWA

Nietolerancja fruktozy może dawać różnego rodzaju objawy, a wśród nich m.in. bóle brzucha, biegunki, przelewanie w jamie brzusznej czy też nadmierne gromadzenie się gazów. Co istotne, często nawet możemy nie wiedzieć, że ją spożywamy z uwagi na fakt, że producenci skutecznie unikają wpisywanie jej w skład produktów. Tym bardziej należy mieć świadomość tego czy nietolerancja nas dotyczy. Wykonanie dostępnego w naszym ośrodku testu umożliwia szybką i fachową diagnostykę.

TEST ODDECHOWY NA OBECNOŚĆ HELIOCOBACTER PYLORI WARSZAWA

Test oddechowy wykrywający obecność Helicobacter pylori jest bardzo skuteczny, a ponadto umożliwiający szybką diagnostykę. Stanowi bezinwazyjną odpowiedź na uniknięcie wykonania gastroskopii, która do tej pory potwierdzała zakażenie tą groźną bakterią.

TESTY NA BORELIOZĘ

Borelioza to podstępna choroba, która często daje sygnały świadczące o wystąpieniu zupełnie innego schorzenia. Do jej wykrycia zwykle niezbędny jest test, jednak nie wszystkie są miarodajne. W naszym ośrodku proponujemy m.in. badanie metodą Western Blot, która całkowicie wyklucza fałszywie dodatnie wyniki.

TESTY NA OBECNOŚĆ PASOŻYTÓW

Pasożyty mogą wywołać bardzo groźne dla zdrowia, a nawet życia choroby. Część z nich nie daje żadnych objawów klinicznych, które mogłyby świadczyć o ich obecności, dlatego bardzo ważna jest fachowa i dokładna diagnostyka. W naszym ośrodku zapewniamy kompleksowe wykrywanie pasożytów przez doświadczonych specjalistów.

TEST NA STAN FLORY BAKTERYJNEJ

Na skład mikroflory jelitowej wpływa wiele czynników takich jak wiek, dieta czy perystaltyka. O ile jest ona unikalna i nie jest do końca znane to, jakie mikroorganizmy muszą się w niej znajdować, o tyle obecność niektórych gatunków zwiększa ryzyko pojawienia się groźnych dla zdrowia i życia chorób w tym nowotworów. Test na stan flory bakteryjnej jest w stanie skutecznie wykryć ich obecność.

INNE BADANIA

Borelioza to podstępna choroba, która często daje sygnały świadczące o wystąpieniu zupełnie innego schorzenia. Do jej wykrycia zwykle niezbędny jest test, jednak nie wszystkie są miarodajne. W naszym ośrodku proponujemy m.in. badanie metodą Western Blot, która całkowicie wyklucza fałszywie dodatnie wyniki.

KONSULTACJA DIETETYCZNA

Powiedzenie, że jest się tym, co się je ma ogromne odzwierciedlenie w praktyce. Odpowiedni wybór żywności zarówno do upodobań, jak i ogólnej kondycji organizmu, a następnie ich umiejętne łączenie ich jest bardzo istotne na drodze. Związane jest to zarówno z uzyskaniem wymarzonej sylwetki, jak również cieszeniem się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Nasi dietetycy pomogą Państwu dobrać taki plan żywienia, aby osiągnąć wszystkie te cele.

KONSULTACJE PSYCHODIETETYCZNE

Psychika ma ogromny wpływ na jakość naszego życia, w tym także odżywianie. Do pojawienia się różnego rodzaju związanych z nim zaburzeń ma wpływ wiele czynników – od codziennych problemów, po choroby czy też postrzeganie siebie. Nasi specjaliści pomogą Państwu pokonać bariery emocjonalne, zrozumieć sedno kłopotu z jakim się mierzycie, a więc w osiągnięciu celu jakim jest wkroczenie na ścieżkę prawidłowego odżywiania się.

KONSULTACJE PSYCHOTERAPEUTYCZNE

Często sytuacje z jakimi musimy się mierzyć sprawiają, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z emocjami, co ma ogromny wpływ na naszą codzienność. Konsekwencje niezrozumienia emocji, albo braku sposobu na ich oswojenie czy też okiełznanie mogą być bardzo poważne. Warto więc szukać pomocy. Nasi specjaliści otoczą Państwa fachową opieką i pomogą znaleźć rozwiązania w sytuacjach, które często wydają się być bez wyjścia.

MINDFULNESS

Przewlekły stres, cierpienie psychiczne, choroby, a może chęć poprawy zdrowia i samopoczucia? Mindfulness, czyli forma koncentracji uwagi na bodźcach, które występują w danej chwili jest idealnym sposobem zarówno na radzenie sobie z problemami, jak i zrozumienie swojego reakcji ciała.

PSYCHOTERAPIA GRUPOWA

Psychoterapia grupowa może być zarówno uzupełnieniem dla indywidualnej, jak i jej alternatywą. Ciężko jest wczuć się w sytuację drugiego człowieka, jeśli nie przeżyliśmy podobnego problemu. Spotkania z osobami, jakie mierzą się z nim, tak, jak my, są bardzo oczyszczające i często wskazujące właściwy kierunek do wkroczenia na ścieżkę pokonania słabości i radzenia sobie z sytuacjami, które do tej pory wydawały się być niemożliwe do okiełznania.

Probiotykoterapia celowana

Catering medyczny

Produkty CBD

Webinary i kursy