TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE WARSZAWA

Strona główna E Badania E Testy na nietolerancje pokarmowe Warszawa
O nietolerancji pokarmowej możemy mówić, gdy dojdzie do zaburzenia prawidłowego funkcjonowania jelit, a pokarmy w sposób niekontrolowany zaczną przenikać do organizmu, powodując w nim stany zapalne i niepożądane reakcje.
Pomimo tego, że nietolerancja nie zagraża bezpośrednio naszemu bezpieczeństwu, to może znacząco wpłynąć na zdolność do prowadzenia normalnego, zdrowego trybu życia.
badania na nietolerancje pokarmowe warszawa, badanie nietolerancji pokarmowej warszawa
Przypadki występowania nietolerancji pokarmowej zdarzają się niezwykle często. Szacuje się, że może być nią dotkniętych ok. 45% populacji. Chorują zarówno kobiety, mężczyźni, osoby starsze, jak i dzieci.

TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE WARSZAWA — WSZYSTKO, CO WARTO WIEDZIEĆ O BADANIACH I LECZENIU

test na nietolerancję pokarmową warszawa, testy na nietolerancje pokarmowe warszawa​Wbrew pozorom nietolerancja pokarmowa to problem, który dotyka wielu osób. Niestety, jako że jej objawy występują zwykle po około 24-48 godzinach od spożycia danego produktu, często odczytuje się je w błędny sposób. Z tego powodu coraz większym uznaniem cieszą się testy na nietolerancje pokarmowe, które umożliwiają skuteczną oraz bezbolesną diagnozę. Dzięki temu, że w naszym ośrodku tego typu badania nie wymagają skierowania od lekarza, przeprowadzenie ich zajmuje mniej czasu i pozwala na szybką poprawę komfortu życia pacjenta. Warszawa z kolei jest jedną z lokalizacji, w której przeprowadzamy badanie nietolerancji pokarmowej w centrum zdrowia Zdrowe Jelita.

BADANIA NA NIETOLERANCJE POKARMOWE WARSZAWA — KIEDY WARTO SIĘ NA NIE ZDECYDOWAĆ?

​Choć objawy nietolerancji pokarmowej pojawiają się często po upływie wielu godzin od spożycia posiłku, uważna obserwacja organizmu pozwala rozpoznać niektóre z nich. Warto przy tym wiedzieć, że powodem tego schorzenia jest nieprawidłowa praca jelit. Nietolerowany składnik przenika do organizmu, wywołując reakcję układu immunologicznego, który produkuje zbyt dużo przeciwciał IgG. Badania na nietolerancje pokarmowe powinno się wykonać przede wszystkim po zaobserwowaniu takich objawów jak:

  • biegunka,
  • zaparcia,
  • wzdęcia,
  • uciążliwe bóle brzucha.

Należy jednak pamiętać, że na test na nietolerancję pokarmową warto zdecydować się także wtedy, kiedy wystąpią objawy nazywane powszechnie niespecyficznymi. Ich nazwa wynika z faktu, że pacjenci rzadko kiedy wiążą je z problemami dotyczącymi trawienia i nie informują o tym lekarza. Wśród objawów niespecyficznych wymienia się między innymi migreny, zmiany skórne, ciągłe poczucie zmęczenia, rozkojarzenie, problemy ze snem czy wahania nastroju. W przypadku występowania tego typu dolegliwości badanie nietolerancji pokarmowej również będzie bardzo dobrą decyzją.

Istnieją ponadto choroby, które zwiększają ryzyko wystąpienia omawianego schorzenia. Są nimi na przykład zespół jelita drażliwego, celiakia, Hashimoto czy niedoczynność tarczycy. Dlatego gdy podejrzewana jest wówczas nietolerancja pokarmowa badania powinno się wykonać tak szybko, jak to możliwe.

BADANIE NIETOLERANCJI POKARMOWEJ WARSZAWA — BEZBOLESNY SPOSÓB NA SZYBKĄ I PRECYZYJNĄ DIAGNOZĘ

nietolerancja pokarmowa badania warszawa​Jako że Warszawa jest miastem, w którym znajduje się nasz ośrodek zdrowia i w którym korzystamy z wielu zaawansowanych technologii, zapewniamy pacjentom szybkie i skuteczne testy na nietolerancje pokarmowe. Umożliwiamy między innymi wykonanie badania Food Detective, które polega na pobraniu z palca krwi i wymieszaniu jej ze specjalnym roztworem. Dzięki temu za pomocą specjalnych odczynników można stwierdzić, które z nich reagują z krwią w nieprawidłowy sposób. Takie badania na nietolerancje pokarmowe nie zajmują wiele czasu i pozwalają postawić trafną diagnozę.

Kiedy problem stanowi nietolerancja pokarmowa badania uważa się za jedną z najlepszych metod na przywrócenie pacjentowi komfortu codziennego życia. Po otrzymaniu wyników potwierdzających nietolerancję któregoś ze składników zazwyczaj stosuje się dietę rotacyjną lub eliminacyjną. Pierwsza z nich polega na rzadszym spożywaniu produktów, które nie powodują silnych objawów. Z kolei dieta eliminacyjna całkowicie wyklucza składniki, których organizm nie jest w stanie przyswoić i które wiążą się z przykrymi dolegliwościami. Dlatego też poprawnie wykonany test na nietolerancję pokarmową to najszybsza szansa dla pacjenta na powrót do normalnego funkcjonowania.

Przygotowanie do badania

Nie ma żadnych konkretnych technik przygotowania się do badania.
Zalety testu Food Detective wykonywanego w naszym ośrodku:
  • jest bezpiecznym i dokładnym badaniem,
  • posiada wysoką czułość i swoistość,
  • nie wymaga przygotowania,
  • wykonywany zarówno u dorosłych (w tym kobiet w ciąży oraz osób starszych), jak i u dzieci (powyżej 6 r.ż.),
  • wykonanie badania oraz uzyskanie wyników trwa zaledwie 45 minut,
  • bez skierowania od lekarza

Koszt testu to:

Rodzaj testuIlość testowanych produktówCena
Test Food Detective 59 59 produktów399 zł
Test Food Print 8080 produktów899 zł
Test Food Print 120120 produktów1160 zł
Test Food Print Vege 160 160 produktów1559 zł
Test Food Print 220220 produktów1749 zł
Test Food Print 220 + Candida Detective220 produktów + Candida1849 zł

*lista badanych alergenów pokarmowych znajduje się w menu Testy wysyłkowe- Food Detective