TESTY NA OBECNOŚĆ PASOŻYTÓW

Strona główna E Badania E Testy na obecność pasożytów
Nazwa pasożyt pochodzi od greckiego słowa parasitos – współbiesiadnik, darmozjad. Pojęcie pasożytnictwa jest trudne do zdefiniowania. O tym zjawisku możemy mówić z miejsca ekologii, biochemii, patologii, higieny czy genetyki.
Pasożytnictwo jest formą współżycia organizmów – pasożyt czerpie korzyści, żywiciel ponosi straty. Interakcje te z reguły prowadzą do zmniejszenia szybkości wzrostu populacji żywiciela. Ludzie mogą być nosicielami ponad 300 gatunków pasożytów. Umiejscowienie ich może być bardzo różne, zaczynając od jelit, poprzez skórę, płuca, mięśnie, stawy, wątrobę, krew, oczy, włosy, kończąc na mózgu.
badania na obecność pasożytów warszawa
Najczęściej przyczyną zarażenia się pasożytami jest spożycie zakażonego jedzenia bądź wody. Często zarażenie ma miejsce podczas kąpieli w zbiornikach wodnych. Pasożyty mogą przedostawać się do naszego organizmu również poprzez powietrze, jak również ukąszenie owadów. Coraz częstsze są również zarażenia noworodków jeszcze w łonie matki.

​Według danych statystycznych około 2 miliardów ludzi zarażonych jest aktualnie przynajmniej jednym pasożytem, a ogólna liczba przypadków parazytoz, czyli chorób wywołanych przez pasożyty, przekracza 3 miliardy. To stanowi 40 procent populacji światowej. Według statystyk w Polsce zakażenie owsikami sięga 95% ludności, włosogłówką – 80%, glistą ludzką – 50%. Te dane pokazują skalę problemu związaną z pasożytami.

BADANIE NA PASOŻYTY WARSZAWA/POZNAŃ

​Ośrodek Zdrowe Jelita zaprasza chętnych na specjalistyczne badania na obecność pasożytów. Nasz zespół składa się z lekarzy, diagnostów, psychodietetyków i psychoterapeutów, a działalność skupia się na diagnostyce układu pokarmowego. Przyjmujemy Pacjentów w największych miastach Polski, takich jak Warszawa czy Poznań.

BADANIA NA OBECNOŚĆ PASOŻYTÓW WARSZAWA/POZNAŃ

badanie kału na pasożyty warszawa​Osoby, które podejrzewają u siebie pasożyty, powinny zgłosić się do specjalisty w celu sprawdzenia, czy ich organizm uległ zarobaczeniu. Powodem do niepokoju mogą być objawy takie jak m.in. osłabienie, spadek masy ciała czy utrata apetytu. Badanie na pasożyty będzie rozsądnym wyborem również w sytuacji, gdy wystąpią wymioty, biegunka, silna pokrzywka, pojawi się gorączka, trudności z koncentracją bądź zaburzenia układu pokarmowego. Jeśli diagnostyka to potwierdzi, kolejnym etapem będzie leczenie pasożytów. Szybko wdrożona terapia (przy ścisłej współpracy z Pacjentem) daje pewność oczyszczenia organizmu.

Gama badań wykrywających zarażenia pasożytnicze obejmuje m.in. badanie kału na pasożyty, wymaz z odbytu, badania krwi i moczu. Wśród wykonywanych procedur znajduje się też wymaz z jamy ustnej, badanie wydzieliny z dróg moczowo‐płciowych, plwociny oraz płynu rdzeniowo-mózgowego. Diagnostyka umożliwia nie tylko poznanie rodzaju pasożyta, ale i jego cyklu rozwojowego oraz postaci bytującej w ludzkim ciele.

Polecamy nasze wyspecjalizowane laboratoria mikrobiologiczne oraz parazytologiczne. Pacjenci znajdą je w takich miejscowościach jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Katowice czy Gdańsk.

BADANIE KAŁU NA PASOŻYTY WARSZAWA/POZNAŃ

badanie na pasożyty warszawa, leczenie pasożytów warszawa​Podstawowe badanie w diagnostyce pasożytów układu pokarmowego to analiza makroskopowa (pod małym powiększeniem) kału. Ocenie podlega jego konsystencja oraz skład, sprawdzany pod kątem występowania krwi i śluzu. W trakcie badania można także zobaczyć fragmenty robaków lub dorosłe osobniki. Najczęstszym rezultatem badania na obecność pasożytów jest wykrycie owsika, glisty ludzkiej, tasiemca czy węgorka jelitowego.

Druga faza diagnostyki to ocena pod mikroskopem. Badanie kału na pasożyty na tym etapie pozwala zidentyfikować gatunek oraz wykryć cysty lub jaja. Ponadto można dzięki niemu określić liczbę bytujących obiektów.

LECZENIE PASOŻYTÓW WARSZAWA/POZNAŃ

Po poddaniu się kompleksowej diagnostyce Pacjenci mogą przejść odpowiednie leczenie pasożytów. Gdy wiadomo już, jaki konkretnie typ zaatakował organizm, lekarz prowadzący terapię będzie mógł przepisać choremu środki przeciwpasożytnicze.

Badanie na pasożyty należy do prostych, szybkich oraz dokładnych. Przy podejrzewaniu obecności robaków zachęcamy do wizyty w jednym z ośrodków Zdrowe Jelita. Warszawa to miasto, w którym można zapisać się na spotkanie z naszymi diagnostami.

Przygotowanie do badania

Nie ma żadnych konkretnych technik przygotowania się do badania.
Zalety testu na obecność pasożytów wykonywanych w naszym ośrodku
  • Wiarygodne – wynik jakościowy i ilościowy opracowują doświadczeni diagności w wyspecjalizowanym laboratorium mikrobiologicznym i parazytologicznym.
  • Kompleksowe – z przesłanego materiału wykonywanych jest wiele badań, dzięki czemu Pacjent nie musi wielokrotnie pobierać i oddawać próbek do różnych laboratoriów.
  • Bezpieczne – materiał transportowany jest w warunkach chłodniczych w specjalnym opakowaniu.
  • Przejrzyste – wynik uzupełnia czytelna interpretacja wraz z propozycją postępowania terapeutycznego przedstawiona w zrozumiałym dla Pacjenta raporcie.

Cennik badań ‐ pakiety:

Nazwa pakietuCo obejmuje:Cena
Pakiet PASO A Tasiemiec uzbrojony, Tasiemiec bąblowiec, Włosogłówka,
Glista ludzka
349 zł
Pakiet PASO BDientamoeba fragilis, Blastocystis hominis 189 zł
Pakiet PASO CTasiemiec uzbrojony, Tasiemiec bąblowiec, Włosogłówka,
Glista ludzka, Dientamoeba fragilis, Blastocystis hominis,
Lamblie
619 zł
Pakiet PASO DPrzywry (Przywra krwi, Motylica wątrobowa, Opisthorchis
viverrini)
349 zł
Pakiet PASO ENicienie (owsiki, Tęgoryjec dwunastnicy, Ancylostoma
ceylanicum)
189 zł
Pakiet PASO FLamblie (Giardia lamblia)189 zł
Pakiet PASO GPełzakowce (Entamoeba histolytica, E. diaspar)189 zł
Pakiet PASO HPierwotniak (Cryptosporidium parvum)189 zł

Cennik testów – na obecność grzybów

Nazwa pakietówRodzaj próbkiCena
Pakiet CANDIDA 7(Candida albicans, C. krusei, C. dubliniensis, C. tropicalis, C. lusitaniae, C. glabrata, C. parapsilisis)mocz219 zł
Pakiet CANDIA(ilościowe/jakościowe)kał149 zł
Candida IgG i IgMkrew179 zł