KONSULTACJA DIETETYCZNA

Strona główna E Badania E Konsultacja dietetyczna

Dietetyka jest nauką medyczna, która zajmuje się żywieniem człowieka, zarówno zdrowego, jak i chorego oraz profilaktyką i wsparciem leczenia wielu chorób i schorzeń.  W ostatnich dekadach znacząco nasilił się wzrost chorób dietozależnych oraz autoimmunologicznych, ponieważ nie tylko bardzo obniżyła się jakość pożywienia, ale również wzrosło zanieczyszczenie środowiska pestycydami, metalami ciężkimi i innymi substancjami, które mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Wzrastająca podaż antybiotyków, chroniczny stres, mało zróżnicowana dieta i większa podaż produktów przetworzonych przyczyniła się do zubożenia mikrobiomu, który pełni mnóstwo ważnych funkcji w organizmie. Mikrobiom moduluje odpowiedź układu odpornościowego, wchłanianie i wykorzystywanie składników z pożywienia, wpływa na neuroprzekaźniki a więc również nasz stan psychiczny – to tylko nieliczne z jego funkcji. Jego stan może pośrednio wpływać na rozwój chorób autoimmunologicznych, zaburzeń hormonalnych, stanów zapalnych czy gorszą kondycją skóry.

konsultacja dietetyczna warszawa, konsultacje dietetyczne

Co jest ważne w dbaniu o mikrobiom i jak konsultacja dietetyczna może Ci w tym pomóc?

 • odpowiednia, jak najbardziej zróżnicowana dieta z uwzględnieniem odpowiedniej ilości błonnika
 • styl życia – regularna aktywność fizyczna, odpowiednio długi i dobry jakościowo sen zgodny z rytmem okołodobowym
 • higiena spożywania posiłków
 • pożywienie jak najmniej zanieczyszczone, ekologiczne
 • odpowiednia jakość wody do picia i odpowiednie nawodnienie organizmu
 • stan psychiczny i odpowiednie zarządzanie stresem
 • odpowiednia suplementacja i wyrównanie niedoborów żywieniowych

Czemu wybrać wizytę u dietetyka?

W momencie kiedy pojawiają się symptomy choroby warto podejść do leczenia wielokierunkowo, nie tylko farmakologicznie, ale również wzmocnić organizm odpowiednią dietą i suplementacją. Często nie jesteśmy w stanie spojrzeć obiektywnie na naszą dietę i styl życia, dlatego warto zasięgnąć porady u dietetyka klinicznego. Wszelkie problemy trawienne (i współistniejące zaburzenia) wymagają odpowiedniej diety i preparatów wspomagających takich jak probiotyki, prebiotyki, preparaty lecznicze. Z naszego doświadczenia widzimy, że pacjenci mają duży problem z wyborem diety odpowiedniej, często nie są w stanie zidentyfikować produktu który im szkodzi, gubią się w wyborze badań diagnostycznych, ponieważ jest wiele sprzecznych informacji a wybór badań jest bardzo szeroki. Rozumiemy to doskonale. Dietetyk może nam pomóc w dobraniu odpowiedniej ścieżki leczenia, wsparciu organizmu i modyfikacji stylu życia. Leki często jedynie tuszują problem, a nie docierają do przyczyny. Nierzadko przyczyna naszych problemów tkwi w niewłaściwym odżywianiu, jedzeniu “w biegu” i nieodpowiedniej higienie jedzenia czy rozregulowaniu rytmów okołodobowych. Dlatego też przed wykonaniem badań za duże pieniądze i podążaniem za radami przypadkowych osób z internetu, którym ,,coś” pomogło warto skierować swoje pierwsze kroki do gabinetu dietetycznego.

Nasi dietetycy pokierują Cię dietetycznie oraz diagnostycznie – pomogą wybrać sensowne badania, które pomogą zdiagnozować przyczynę Twoich dolegliwości. Pomogą również w doborze diety i odpowiedniej suplementacji, które są bardzo ważnym elementem leczenia.

Co wyróżnia naszych dietetyków?

 • duża wiedza merytoryczna, która jest na bieżąco aktualizowana
 • holistyczne podejście, współpraca z pozostałymi specjalistami
 • indywidualne podejście do każdego przypadku
 • wysoka wrażliwość i empatia

Dla kogo jest konsultacja dietetyczna?

 • Jeżeli masz problemy ze swoim zdrowiem, na co dzień dokuczają Ci objawy, z którymi sobie nie radzisz,
 • nie wiesz jakie badania wykonać w celu pogłębienia diagnostyki objawów,
 • masz zaburzenia hormonalne,
 • wiesz, że Twoja dieta nie jest zróżnicowana i chcesz ją zmienić, ale nie wiesz w jaki sposób,
 • dokuczają Ci bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, zaparcia i potrzebujesz wsparcia w modyfikacji diety, suplementacji, wskazówek, które pozwolą zmniejszyć objawy,
 • masz problemy z regularnymi posiłkami i wielkością posiłków,
 • masz problemy z utrzymaniem wagi (nie jesteś w stanie przytyć lub schudnąć),
 • masz SIBO i chciałbyś/chciałabyś wprowadzić modyfikacje żywieniowe oraz suplementację,
 • cierpisz na schorzenia, które wymagają wsparcia dietetycznego,
 • masz zaburzoną relację z jedzeniem i potrzebujesz wsparcia.

To tylko nieliczne powody dla których warto skonsultować się ze specjalistą. Powodów może być mnóstwo, czasami wystarczy świadomość, że Twoja dieta, styl życia, zachowania żywieniowe czy suplementacja są nieodpowiednie – w tym wypadku warto profilaktycznie umówić się z naszym dietetykiem na konsultację. Jeżeli nie jesteś pewny, którego dietetyka wybrać skontaktuj się z naszą recepcją a pomożemy w doborze odpowiedniego specjalisty pod Twoje schorzenia.

! Holistyczne wsparcie organizmu daje najlepsze rezultaty, a więc praca z różnymi specjalistami, zarówno dietetykiem, lekarzem, osteopatą czy psychologiem jest ważna i potrzebna w procesie leczenia.

JAK WYGLĄDA KONSULTACJA DIETETYCZNA?

Konsultacja dietetyczna składa się z jednego/dwóch spotkań bądź współpracy długoterminowej. Możesz wybrać samodzielnie, która opcja odpowiada Tobie najbardziej lub poprosić o poradę dietetyka podczas pierwszej konsultacji.

Pierwsza konsultacja to czas, w którym dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy, zapyta o nawyki, upodobania i inne czynniki mogące mieć wpływ na to, co jemy, zakreśli obszar wymagający koncentracji i pracy w zależności od celów, jakie chcemy osiągnąć. Warto przynieść na pierwszą wizytę najświeższe wyniki badań (ok. 3 miesiące wstecz) oraz dzienniczek żywieniowy z co najmniej 3 dni. Prosimy również o zanotowanie leków i suplementów, które przyjmujesz.

W zależności od pakietu, kolejna wizyta może służyć modyfikacji wprowadzonych zaleceń lub dalszej kontroli dietetyczno-suplementacyjnej.

Najczęściej po wizycie dietetyk wysyła zalecenia na adres mailowy (jest to zależne od wybranej formy konsultacji). Jest również możliwość stworzenia indywidualnego planu żywieniowego pod konkretne jednostki chorobowe.

Każde kolejne spotkanie z dietetykiem będzie umożliwiało wprowadzenie zmian oraz pozwoli wspólnie przeanalizować czynione postępy.

Cennik oraz zakres konsultacji różni się między naszymi dietetykami, dlatego proszę zapoznać się z opisem każdego z naszych specjalistów. Ceny są podane przy wybieraniu formy konsultacji. Konsultacje odbywają się w poszczególnych miastach w formie stacjonarnej oraz online.

Konsultacja dietetyczna to koszt 180 zł

(cena dotyczy jednej 60 min sesji)

Wybierz miasto konsultacji:

Łódź
Wrocław

Dostępne wkrótce