KONSULTACJA DIETETYCZNA

Strona główna E Badania E Konsultacja dietetyczna
Dietetyka to nauka medyczna zajmująca się żywieniem człowieka, zarówno zdrowego, jak i chorego. Szczególnie w ostatnich latach przeżywamy jej dynamiczny rozwój. Związane jest to ze zmianami, jakie nastąpiły w sposobie uprawy zbóż, warzyw, hodowli zwierząt na przestrzeni ostatnich lat. Wiele osób doświadcza realnych konsekwencji tych zmian, cierpiąc na nietolerancje pokarmowe czy alergie, wymaga wprowadzenia nowych nawyków żywieniowych.
Dietetyka przychodzi tu z pomocą, dostarcza wiedzy potrzebnej do optymalnego odżywiania się, przygotowania i planowania posiłków dostosowanych do potrzeb konkretnych osób. Pozwala też zaplanować właściwy sposób odżywiania dla osób cierpiących z powodu różnych schorzeń, takich jak cukrzyca, otyłość, choroby układu krążenia czy wspomniane wyżej alergie pokarmowe.
konsultacja dietetyczna warszawa, konsultacje dietetyczne

„Jesteś tym, co jesz” to hasło dziś bardzo aktualne i coraz częściej powtarzane i rozumiane. Nasz sposób odżywiania ma ogromny wpływ na zachowanie zdrowia. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwala zapobiec wielu chorobom, a nawet leczyć niektóre z nich. Działa korzystnie również na nasze samopoczucie, podnosi zdolność koncentracji, usprawnia pamięć, a także podnosi znacząco naszą odporność.

Konsultacje dietetyczne są skierowane do osób:
  • poszukują wsparcia w dokonywaniu zdrowszych wyborów żywieniowych,
  • są niezadowolone ze swojej sylwetki,
  • w szczególnych stanach jak ciąża lub karmienie piersią,
  • są w trakcie przejścia na dietę np. wegetariańską lub wegańską,
  • zmagają się z nietolerancjami pokarmowymi

JAK WYGLĄDA KONSULTACJA DIETETYCZNA?

Konsultacja dietetyczna składa się przeważnie z 2 spotkań.
Pierwsza konsultacja to czas, w którym dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy, zapyta o nawyki, upodobania i inne czynniki mogące mieć wpływ na to, co jemy, zakreśli obszar wymagający koncentracji i pracy w zależności od celów, jakie chcemy osiągnąć.

Kolejne spotkanie ma za zadanie uszczegółowienie wstępnego planu dietetycznego. Omawiane są najważniejsze elementy składające się na dietę takie jak: różne grupy produktów, kaloryczność posiłków, częstotliwość i sposoby ich przygotowania. W zależności od ustalonego kierunku działania oraz stanu zdrowia dietetyk może zaproponować odpowiednią suplementację, oraz plan aktywności fizycznej. Sposób odżywiania ma być dopasowany do Ciebie tak, aby wspierał realizacje wszystkich aktualnych potrzeb. Każde kolejne spotkanie z dietetykiem będzie umożliwiało wprowadzenie zmian oraz pozwoli wspólnie przeanalizować czynione postępy.

Na pierwszą wizytę warto przynieść swoje aktualne wyniki badań oraz jadłospis z 2-3 dni – dokładny spis tego, co było jedzone i pite w tym czasie, co pozwoli na dokładniejsze ustalenie planu żywienia i zmian w aktualnej diecie.

Konsultacja dietetyczna to koszt 180 zł

(cena dotyczy jednej 60 min sesji)