O nas

Słowa te wypowiedziane przez greckiego filozofa Platona stały się główną inspiracją przy tworzeniu naszego ośrodka Zdrowe Jelita.

Patrząc na problemy zdrowotne naszych pacjentów staramy się znaleźć jak najszerszą optykę postrzegania tego, skąd się biorą ich problemy, jaką mają przyczynę, czy istnieje związek między ich dolegliwościami i w jaki sposób wpływają one na ich obecny stan zdrowia. Takie holistyczne podejście, próbujące łączyć wiele aspektów tego, co wpływa na zdrowie pomaga nam w postawieniu lepszej diagnozy, zastosowaniu skuteczniejszych narzędzi diagnostycznych, jak i zindywidualizowanej terapii.

Zajmujemy się diagnostyką takich schorzeń jak przerost flory bakteryjnej w jelicie cienkim (SIBO), zakażenie bakterią Helicobacter, nietolerancjami pokarmowymi, florą jelitową. Wszystkie te zaburzenia mogą powodować lub współwystępować z takimi zespołami chorobowymi jak jelito drażliwe, choroba wrzodowa żołądka, celiakia, choroba Hashimoto czy choroba Crohna.

Oprócz typowej diagnostyki układu pokarmowego zajmujemy się również szukaniem przyczyn i powiązań zaburzeń funkcjonowania tego układu z psychiką człowieka. Często problemy żołądkowe są ściśle powiązane z naszym samopoczuciem psychicznym. To jak się czujemy, jak reagujemy na pewne sytuacje w życiu może być przyczyną naszych dolegliwości pokarmowych. Proces ten może oczywiście przebiegać w drugą stronę i nasze problemy z brzuchem bądź jelitami mogą wpływać na nasze funkcjonowanie psychiczne i społeczne.

Sesje psychodietetyczne bądź psychoterapeutyczne mogą pozwolić na lepsze zrozumienie i rozwiązanie naszych dolegliwości zdrowotnych i problemów, których doświadczamy w życiu. Próba budowania i zrozumienia korelacji pomiędzy tymi procesami jest według nas szansą na lepsze zrozumienie naszych problemów zdrowotnych, a w konsekwencji, na ich skuteczniejsze rozwiązanie.

Nasz zespól złożony jest z lekarzy, diagnostów, psychodietetyków, jak również psychoterapeutów. Staramy się pomagać naszym pacjentom wielotorowo dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. Nasza praca jest naszą pasją i mamy nadzieję, że również ten aspekt jest korzystny w próbie niesienia pomocy pacjentom.

paweł błaszczyszyn lekarz

DR. Paweł Błaszczyszyn

Lekarz Medycyny

Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Praktykę lekarską prowadzę od 1990 roku. Specjalizuję się w zakresie chorób wewnętrznych, zaburzeń układu pokarmowego, dietetyki, ziołolecznictwa, walki z bólem, oraz różnych technik medycyny manualnej i masażu. Zajmuję się tematyką stanu i zaburzeń flory bakteryjnej oraz jej wpływu na działanie całego układu pokarmowego. Wykonuję i oceniam immunodiagnostykę z krwi na nietolerancje pokarmowe związane z szeregiem chorób. Biorę czynny udział w wielu wydarzeniach i programach telewizyjnych staram się propagować medycynę holistyczną i zdrowy tryb życia. Od 25 lat wegetarianin. Ilustrator książek, satyryk (liczne rysunki i wiersze), malarz, ogrodnik, podróżnik. Uwielbia rower, narty oraz praktykowane od lat Tai-Chi.

paweł błaszczyszyn lekarz

DR. Joanna Gołębiewska

Lekarz Medycyny
Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także lekarzem praktykiem, pracującym w podstawowej opiece zdrowotnej.

W swojej praktyce na co dzień zajmuje się diagnostyką zaburzeń przewodu pokarmowego, chorób pasożytniczych, chorób jelit, a także szeroko rozumianym pacjentem internistycznym. Posiadam certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, w zakresie chorób płuc. Aktualnie skupiam się na leczeniu zaburzeń mikrobioty jelitowej. Dodatkowo jestem absolwentką licznych kursów Centrum Medycznego Verde, skupionych na holistycznym postrzeganiu człowieka. By poszerzyć swoje umiejętności, widząc ogromne zasoby ale również ograniczenia medycyny klasycznej, rozpoczęłam także studia fitoterapeutyczne w Instytucie Zielarstwa Polskiego oraz studia psychoterapeutyczne. Ukończyłam 4 letnie szkolenie Słowackiej Akademii Homeopatii Klasycznej.

Człowieka postrzegam jako integralną całość. Uważam że sfera fizyczna, psychiczna, a także wierze że część duchowa wzajemnie przenikają się, dynamicznie wpływając na całość funkcjonowania organizmu ludzkiego.
Widzę ogromny potencjał medycyny stylu życia w połączeniu z nowoczesną fitoterapią, a kiedy jest to niezbędne farmakoterapią.

Ćwiczę jogę według metody lyengara. Pasjonuje się psychologią, homeopatią, medytacją chrześcijańską i tańcem. W życiu jak i w medycynie jest dla mnie bardzo ważna głębia. Staram się prowadzić zdrowy, zrównoważony tryb życia i inspirować moich pacjentów do takiego stylu życia.

lek. med. Monika Rucińska

Lek. med. Monika Rucińska

Lekarz Medycyny

Ukończyłam Akademię Medyczną w Poznaniu w 1991 roku, uzyskałam I stopień specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii. Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań klinicznych różnych leków. Uczestniczyłam w programie dla lekarzy Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, zakończonym certyfikatem.

Jestem zwolenniczką podejścia holistycznego i leczenia przyczynowego według standardów medycznych. Aktualnie w praktyce lekarskiej zajmuję się leczeniem zaburzeń mikrobioty jelitowej i leczeniem otyłości.

Staram się prowadzić zdrowy tryb życia, najbardziej cieszy mnie aktywność fizyczna na świeżym powietrzu (ogód, rower, narty, wszelkie sporty związane z wodą kajaki, pływanie).

lek. med. Monika Rucińska

Lek. med. Anna Dobrowolska

Lekarz Medycyny

Jestem lekarzem, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Na co dzień w swojej praktyce zajmuję się aspektami ginekologicznymi oraz diagnostyką zaburzeń przewodu pokarmowego.
Dodatkowo, z pasji do sportu i zdrowego stylu życia, uzyskałam uprawnienia trenerskie z zakresu wzorców ruchowych oraz stretchingu.
Wiem, jak istotne jest połączenie zdrowia fizycznego i psychicznego, aby organizm był integralną całością.
Od kilku lat pracuję z ludźmi, wspierając i pomagając im zadbać o zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie.
W swojej pracy poza empatią stawiam na wiedzę, którą od lat poszerzam.

edyta grabowska-szymczak dietetyk

Edyta Grabowska-Szymczak

Dietetyk

  Nazywam się Edyta Grabowska-Szymczak, jestem praktykiem medycyny funkcjonalnej, naturopatą i psychodietetykiem.
Specjalizuję się w zaburzeniach przewodu pokarmowego (SIBO, IBS, GERD, celiakia, nietolerancja histaminy), chorobach autoimmunologicznych (Hashimoto, RZS, ŁZS, łuszczyca) i endokrynologicznych (PMS, PCOS, endometrioza, nierównowaga hormonalna).
Stosuję w swojej pracy z pacjentami integracyjne podejście do odżywiania i leczenia. Łączę najnowsze medyczne terapie żywieniowe ze sprawdzonymi metodami naturalnymi.
Moim celem jest zidentyfikowanie pierwotnej przyczyny problemu.
Stale rozwijam swoje umiejętności i poszerzam wiedzę uczestnicząc w szkoleniach w Polsce i za granicą.

Delfina Bień

Delfina Bień

Dietetyk

Jestem absolwentką studiów magisterskich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Dietetyka ze specjalizacją w dietetyce klinicznej. W trakcie studiów odbyłam liczne praktyki, m.in. w szpitalach czy poradniach specjalistycznych, dzięki którym zdobyłam wiedzę na temat żywienia w różnych jednostkach chorobowych. Swoją pracę dyplomową poświęciłam tematowi SIBO, co było początkiem mojej fascynacji ludzkim mikrobiomem. Najbardziej zajmuje mnie dział dietetyki związanej ze zdrowiem układu hormonalnego oraz pokarmowego, a także ich ścisłą zależnością. Szczególnie w tych obszarach nieustannie się kształcę, śledząc badania naukowe oraz uczestnicząc w licznych szkoleniach. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, a w pracy skupiam się przede wszystkim na odnalezieniu przyczyny dolegliwości, w duchu holistyczno-funkcjonalnego podejścia do zdrowia. Dodatkowo, jako osoba zmagająca się w przeszłości z chorobą Hashimoto oraz idącymi z nią w parze dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi oprócz wiedzy oferuje swoim pacjentom także duże wsparcie oraz zrozumienie. Zapraszam serdecznie do współpracy.
 
aleksandra połóg diagnosta

Paulina Smoczyńska

Mgr dietetyki, psychodietetyk

Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.
Specjalista polecany insulinoopornym (specjalista SOIT).
Jestem dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem.
Posiadam doświadczenie w zakresie leczenia żywieniowego oraz poradnictwa dietetycznego i edukacji żywieniowej zarówno dorosłych jak i dzieci oraz młodzieży. Od wielu lat wspieram pacjentów z rozpoznanymi procesami chorobowymi planując i wdrażając odpowiednie leczenie żywieniowe, proponując wsparcie psychodietetyczne czy zmiany w stylu życia.
Od zawsze interesuję się pracą przewodu pokarmowego, również z uwagi na fakt, że sama mam zespół jelita drażliwego i wyleczone SIBO. Dzięki temu doskonale rozumiem pacjentów, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami i stoją przed wprowadzeniem zmian w życie.
Doświadczenie zdobyłam w poradniach klinicznych oraz na oddziałach szpitalnych dla dorosłych i dla dzieci.
Cały czas poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i kursach doszkalających, a także konferencjach naukowych.
Obszary zainteresowań zawodowych to m.in.:
• otyłość, nadwaga, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, miażdżyca, niealkoholowe stłuszczenie wątroby
• insulinooporność, stan przed cukrzycowy, cukrzyca, zespół policystycznych jajników (PCOS)
• choroby tarczycy np. niedoczynność tarczycy
• choroby autoimmunologiczne np. Hashimoto, Celiakia
• niedowaga, alergie pokarmowe, refluks żołądkowo-jelitowy, choroba wrzodowa, zespół jelita drażliwego (IBS), zaburzenia pracy i motoryki jelit, wzdęcia, biegunki, stany zapalne żołądka i jelit, przerost bakteryjny jelita cienkiego (SIBO) i wiele innych.

Michalina Pawlikowska

Michalina Pawlikowska

Dietetyk, psychodietetyk

Z wykształcenia, zawodu oraz zamiłowania jestem dietetykiem. Dyplom magistra uzyskałam na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Specjalizuje się w żywieniu osób chcących wyeliminować niepokojące objawy ze strony przewodu pokarmowego (zgaga, wzdęcia, gazy, biegunki, zaparcia) oraz borykających się z chorobami żołądkowo – jelitowymi (IBS, SIBO, GERD, alergie i nietolerancje). Zajmuje się również pacjentami z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej (cukrzyca typu I i II, insulinooporność) oraz pracy tarczycy. Podczas współpracy bazuje na podejściu holistycznym, które zakłada łączenie wiedzy z różnych dziedzin, aby skutecznie polepszyć jakość życia oraz stan zdrowia. Natomiast wiedza, którą przekazuje swoim Podopiecznym bazuje na dowodach naukowych, publikacjach oraz szkoleniach.
Jeśli masz ochotę zacząć swoją przygodę ze zdrowym stylem życia oraz poczuć się lepiej zapraszam do współpracy.

Ewa Pietraś

Ewa Pietraś

Dietetyk, psychodietetyk

Jestem dietetykiem i psychodietetykiem z wykształcenia oraz z pasji. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, SGGW w Warszawie i Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w czasie wielu godzin praktyk m.in. w Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych Centrum Zdrowia Dziecka czy w Poradni Chorób Metabolicznych Instytutu Żywności i Żywienia, gdzie przeprowadzałam porady żywieniowe dla pacjentów z otyłością i cukrzycą, a także ze schorzeniami układu krążenia oraz przewodu pokarmowego. Stale poszerzam swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach branżowych. Konsultuję oraz edukuję żywieniowo nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzież. W pracy z pacjentami kieruję się empatią, zaangażowaniem oraz szczerą chęcią pomocy w trudnościach w relacji z jedzeniem, w poprawie stanu zdrowia i nawyków żywieniowych.

Paulina Dziuban

Paulina Dziuban

Dietetyk kliniczny

Jestem dietetykiem klinicznym. Ukończyłam studia licencjackie oraz magisterskie na tym kierunku, zdobywając szeroką wiedzę na temat wpływu żywienia na zdrowie człowieka. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w różnych kursach, webinarach oraz śledząc najnowsze badania naukowe. W swojej praktyce dietetycznej chciałabym skupić się na obszarach dotyczących chorób układu pokarmowego, takich jak SIBO, IMO, IBS. Preferuję indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta, łącząc aspekty diagnostyki, odżywiania i ogólnego stylu życia, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Poza pracą uwielbiam podróżować i odkrywać nowe miejsca. Staram się także być aktywna fizycznie – bieganie i jazda na rolkach to moje ulubione formy ruchu. Dzięki temu mam więcej energii i zawsze jestem gotowa na kolejne wyzwania.

Paulina Dziuban

Pamela Stroszain

Dietetyk kliniczny

Jako dietetyczka kliniczna, posiadam wiedzę i umiejętności, które pozwalają mi pomagać ludziom w poprawie ich zdrowia poprzez odpowiednie żywienie. Studia I stopnia ukończyłam na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, z kolei aktualnie jestem na studiach magisterskich na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

W trakcie studiów uczęszczałam na liczne praktyki w szpitalach, brałam udział w wielu szkoleniach oraz konferencjach naukowych, co pozwoliło mi na zdobycie cennego doświadczenia w dziedzinie dietetyki klinicznej. Szczególnie interesują mnie zagadnienia związane ze schorzeniami układu pokarmowego (IBS, SIBO, choroba Leśniowskiego-Crohna, Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego), a także dietoterapia w chorobach nowotworowych oraz psychodietetyka.

Jestem przekonana, że empatyczne i indywidualne podejście do pacjenta jest bardzo ważne, dlatego w swojej pracy stawiam na otwartą i przyjazną atmosferę. Staram się również przekazywać wiedzę w sposób przystępny i zrozumiały.
W czasie wolnym regularnie uczęszczam do szkoły tańca, bardzo lubię spacery na świeżym powietrzu oraz treningi fitness.

Anna Czajka

Anna Czajka

Dietetyk, psychodietetyk

Jestem magistrem dietetyki ze specjalizacją psychodietetyczną. Tytuł uzyskałam na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Stale poszerzam swą wiedzę poprzez szkolenia oraz konferencje naukowe.

Wiedzę praktyczną zdobyłam poprzez prywatne udzielanie porad dietetycznych oraz liczne praktyki studenckie w szpitalach warszawskich.

Zapraszam do siebie pacjentów, którzy potrzebują indywidualnych porad dietetycznych z podejściem psychodietetycznym. Uważam, że podstawą w uzyskaniu pożądanych efektów podczas współpracy z dietetykiem jest praca nad codziennymi nawykami żywieniowymi, emocjami oraz motywacją.

Moją sferą zainteresowań zawodowych jest praca z pacjentami:

– z chorobami żołądkowo-jelitowymi (m.in. IBS, SIBO, refluks żołądkowo-jelitowy)
– sportowcami (również z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi)
– z nadwagą, otyłością, zespołem metabolicznym
– z chorobami autoimmunologicznymi (Hashimoto, celiakia)
– doświadczającymi problemów z wewnętrzna motywacja do zmiany i/lub jedzeniem pod wpływem emocji

Anna Czajka

Hanna Kłonowska

Dietetyk

Jestem absolwentką studiów na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuję się w obszarze problemów w pracy przewodu pokarmowego takich jak m.in.: GERD, przewlekłe zapalenia błony śluzowej żołądka, choroba wrzodowa, IBS, SIBO, choroba Leśniowskiego-Crohna, WZJG oraz innych wymagających odpowiedniego wsparcia dietetycznego. Zagadnieniami, które także mieszczą się w zakresie moich zawodowych zainteresowań są również choroby autoimmunologiczne, m.in. choroba Hashimoto oraz wsparcie żywieniowe osób zmagających się z chorobami onkologicznymi.

Wierzę, że moją rolą jako dietetyka klinicznego jest nie tylko wsparcie pacjenta przez okres zaostrzenia objawów choroby, ale przede wszystkim przygotowanie go do tego jak postępować, aby lepiej radzić sobie z nimi w przyszłości (a najlepiej jak ich unikać).

Dzięki doświadczeniom, które zdobyłam podczas zajęć i praktyk w m.in.: Szpitalu Uniwersyteckim Jana Mikulicza Radeckiego we Wrocławiu, Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, Spitalul Clinic Județean de Urgență w Târgu Mureș oraz dzięki późniejszej pracy w Stowarzyszeniu dla Pacjentów z Niewydolnością Przewodu Pokarmowego „Apetyt na Życie” w Krakowie, podchodzę do pacjentów z dużą dozą empatii i zrozumienia trudności, z którymi zmagają się na co dzień.

Jestem zwolenniczką podejścia, aby zamiast skupiać się na tym czego „nie wolno jeść”, szukać rozwiązań w zakresie tego, co będzie bezpieczne oraz smaczne przy danym problemie zdrowotnym.

Zapraszam na konsultacje dietetyczne wszystkie osoby, które czują, że ich dotychczasowe próby zmiany sposobu żywienia nie były skuteczne i które potrzebują wsparcia w ustaleniu indywidualnej strategii jak krok po kroku skutecznie poprawić swoje samopoczucie.

Anna Czajka

Małgorzata Juchniewicz

Dietetyk
Jestem magistrem dietetyki ze ścieżką psychodietetyczną. Studia licencjackie ukończyłam na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, zaś studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Doświadczenie w pracy z pacjentem zdobywałam poprzez liczne praktyki studenckie oraz prowadzenie edukacji żywieniowej i indywidualnych konsultacji.

Nieustannie poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w webinarach, konferencjach i szkoleniach oraz poprzez śledzenie najnowszych badań naukowych.

Interesuję się psychodietetyką oraz dietoterapią pacjentów z nadwagą i otyłością, chorobami metabolicznymi i schorzeniami układu pokarmowego.

W pracy kieruję się empatią oraz indywidualnym podejściem do każdego pacjenta.

Prywatnie lubię gotować, podróżować i śpiewać. Staram się również dbać o regularną aktywność fizyczną.

Anna Czajka

Natalia Leszczyńska

Dietetyk kliniczny

Z wykształcenia jestem dietetykiem klinicznym oraz pedagogiem specjalnym. Swoją wiedzę na tematy zdrowotne stale poszerzam o nowe badania naukowe i szkolenia. Doświadczenie zdobywałam w trakcie licznych praktyk w warszawskich placówkach oraz podczas prowadzenia edukacji żywieniowej.

Moimi głównymi zainteresowaniami w pracy dietetycznej są choroby i zaburzenia układu pokarmowego, ponieważ sama od nastoletnich lat doświadczam problemów z jelitami. Dzięki temu rozumiem, z jak trudnymi dolegliwościami zmagają się pacjenci. Poszerzam swoją wiedzę w zakresie: chorób o podłożu zapalnym (endometrioza, PCOS, otyłość), chorób tarczycy, zaburzeń gospodarki węglowodanowej (insulinooporność, cukrzyca).

W pracy ważne jest dla mnie indywidualne podejście do pacjenta. Wyznaję zasadę, że dieta to styl życia, a wprowadzenie stałych zmian ma na celu poprawę samopoczucia i utrzymanie zdrowia na długie lata.
Poza pracą lubię czytać książki i oglądać filmy. Dużą przyjemność sprawia mi gotowanie i poznawanie nowych smaków. Interesują mnie również tematy związane z psychologią człowieka.

Anna Czajka

Katarzyna Jurewicz

Dietetyk

Jestem absolwentką dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie aktualnie uczęszczam na studia magisterskie.

Schorzenia układu pokarmowego to zakres dietetyki, w którym czuję się najlepiej i najbardziej mnie fascynuje. Nie przechodzę obojętnie obok osób, które zmagają się ze swoimi, często wieloletnimi dolegliwościami. Na własnym doświadczeniu wiem jak ważne jest znalezienie osoby posiadającej specjalistyczną wiedzę na dany temat, a dodatkowo mającą przy tym chęć niesienia pomocy.

Dietetyk to pewnego rodzaju detektyw, który łączy kropki, szuka przyczyny i rozwiązania danego problemu. Dlatego też bardzo indywidualnie podchodzę do każdej osoby i próbuję znaleźć coś, co pomoże uzyskać jej co raz to lepsze samopoczucie.

Dodatkowo interesuję się psychosomatyką i połączeniem między jelitami, a układem nerwowym.
W końcu jelita to nasz drugi mózg…

Prywatnie jestem miłośniczką zwierząt i od zawsze lubiłam się nimi otaczać. Moje zwierzaki uczą mnie empatii i bezinteresownej miłości, a przy okazji mobilizują do dłuższych spacerów, niezależnie od pogody.

Anna Czajka

Joanna Mironiuk

Dietetyk

Ukończyłam studia licencjackie oraz magisterskie na kierunku Dietetyka Białostockiego Uniwersytetu Medycznego.

Swą wiedzę stałe poszerzam uczestnicząc w kursach, konferencjach oraz szkoleniach. Pasjonuje mnie tematyka wpływu sposobu żywienia na zdrowie człowieka, a motywuje – możliwość udzielenia innym pomocy. 

Doświadczenie w pracy z pacjentem zdobyłam na licznych praktykach w trakcie studiów oraz pracując w poradni dietetycznej. Preferuję indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta.

Interesuję się psychodietetyką oraz dietoterapią pacjentów z dolegliwościami układu pokarmowego (IBS, SIBO, IMO, GERD, choroba Leśniowskiego-Crohna, Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego), nadwagą i otyłością oraz chorobami metabolicznymi.

W czasie wolnym jeżdżę na rowerze, pływam oraz podróżuję.

Anna Czajka

Marcin Kowalski

Dietetyk

Jestem dyplomowanym dietetykiem w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Obecnie w trakcie specjalizacji z psychodietetyki. Jako profesjonalny i doświadczony kucharz, rozwijałem umiejętności w wielu cateringach dietetycznych, co zaowocowało tysiącami zdrowych, zbilansowanych i smacznych posiłków.

Pasja do dietetyki nie pozwoliła mi na ograniczenie się tylko do teorii. Udaje mi się zgotować i przekładać wiedzę o żywieniu „prosto na talerz”, dzięki czemu indywidualnie dostosuje plan żywieniowy, uwzględniając obecny stan zdrowia i styl życia.

Z wyróżnieniem obroniłem swoją pracę dyplomową, na temat: “Znaczenia diety Low – FODMAP oraz wybranych probiotyków w łagodzeniu objawów Zespołu Jelita Drażliwego (IBS)” , dzięki czemu rozpocząłem fascynującą podróż w zagadnienia z roli żywności oraz mikrobioty na funkcjonowanie jelit, a przez to całego ciała.

We współpracy z Tobą zadbam o otwartość, empatyczne, indywidualne podejście oraz wsparcie psychodietetyczne. Moje podejście opiera się na zasadzie filozofii „Kaizen” – techniką małych, ale regularnych kroków, które kreują zmiany.

Obszary współpracy ze mną to:

-zaburzenia żołądkowo-jelitowe (Refluks, H.Pylori, SIBO, IBS, nietolerancje pokarmowe)

-zaburzenia gospodarki węglowodanowej(cukrzyca, insulinooporność)

-otyłość, nadwaga, niedowaga

W mojej praktyce dietetycznej z pacjentami skupiam się również na edukacji, która dotyczy higieny snu i skutecznych strategii poprawy jego jakości jako jeden z obszarów medycyny stylu życia

Poza pracą uwielbiam spędzać aktywnie czas w okolicznościach przyrody: chodzić po górach, biegać oraz morsować w morzu. Jestem również fanem treningu siłowego z elementami kalisteniki. Lubię sporty drużynowe, gdzie istnieje duch zdrowej rywalizacji.

Anna Czajka

Julia Szymanowicz

Dietetyk

Jestem absolwentką studiów na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku oraz Warszawie. Obszarem mojej specjalizacji są zaburzenia pracy przewodu pokarmowego m.in.: IBS, SIBO, choroba refluksowa przełyku, przewlekłe zapalenia błony śluzowej żołądka, choroba wrzodowa, celiakia, anemia.

Zagadnieniami, które także są bliskie mojej praktyce są także zaburzenia gospodarki węglowodanowej i tłuszczowej, które były przedmiotem badań podczas pisania moich prac dyplomowych. Oznacza to że współpracuję z osobami z insulinoopornością, hiperinsulinemią, PCOS, nadciśnieniem, otyłością, nadwagą, hipercholesterolemią, hipertriglicerydemią, a także z osobami na dietach roślinnych.

Moje doświadczenie, wiedza i nieustanne doskonalenie się pokazują, że dobra dieta nie tylko wspiera nasze potrzeby, ale też sprawia przyjemność. Uważam, że kluczem jest dopasowanie diety do indywidualnych preferencji, co ułatwia trwałe i satysfakcjonujące rezultaty. Niech dieta służy nam, a nie odwrotnie!

Jestem dietetyczką z pasji, dlatego cały czas poszerzam swą wiedzę biorąc udział w szkoleniach oraz konferencjach naukowych, czy poddając swoje umiejętności regularnym super wizjom. Zależy mi na tym żeby obdarzać zaufaniem swoich odbiorców i pacjentów dlatego wszystkie moje działania mają podparcie w aktualnych zaleceniach klinicznych.

Zapraszam na konsultacje dietetyczne wszystkie osoby, które czują, że ich dotychczasowe próby zmiany sposobu żywienia nie były skuteczne i które potrzebują wsparcia w ustaleniu indywidualnej strategii jak krok po kroku poprawić swoje samopoczucie.

Anna Czajka

Weronika Wojciechowska

Dietetyk

Moja diagnoza w dzieciństwie- choroba trzewna (celiakia) stała się punktem wyjścia do eksploracji świata żywienia i jego oddziaływania na organizm człowieka. Wierzę, że zdrowe żywienie to nie tylko klucz do osiągnięcia i utrzymania odpowiedniej wagi, ale także fundament dla ogólnego zdrowia i samopoczucia.

Jednym z najbardziej fascynujących odkryć w dziedzinie zdrowia jest fakt, że jelita stanowią swoisty „drugi mózg” naszego organizmu. Nasze jelita są nie tylko miejscem trawienia i wchłaniania składników odżywczych, ale także centrum komunikacji z naszym układem nerwowym. Wpływają one na nasze samopoczucie, nastrój oraz zdolności poznawcze.

Dzięki mojej specjalizacji w obszarze układu pokarmowego zawsze szukam przyczyn problemów zdrowotnych. Wiem, że SIBO i IMO to tylko objawy głębiej tkwiących problemów, dlatego moje podejście jest ukierunkowane na znalezienie podłoża tych stanów.

Wierzę, że każda osoba jest wyjątkowa, a jej potrzeby żywieniowe również. Dlatego podczas współpracy ze mną otrzymasz spersonalizowany plan żywieniowy, który uwzględni Twoje indywidualne cele i kondycję zdrowotną.

Aktualnie zajmuję się osobami z:

– celiakią
– h.pylorii
– zapaleniem żołądka
– zespołem jelita drażliwego
– SIBO/IMO/SIFO/
– SIBO siarkowodorowym
– candidą
– zaparciami
– biegunkami
– wzdęciami
– nietolerancją histaminy

joanna strzelczyk diagnosta

Joanna Strzelczyk

diagnosta

Jestem biologiem. Interesuję się dietetyką i zdrowym stylem życia. Nie umiem żyć bez przyrody. Moją pasją jest ekologia roślin i silvoterapia, jako holistyczne dążenie do osiągania dobrostanu organizmu człowieka drogą uważności, równowagi ciała i duszy.

joanna strzelczyk diagnosta

Dominika Łabuda

diagnosta
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku dietetyka, gdzie obecnie kontynuuję naukę na studiach drugiego stopnia. Stale poszerzam swoją wiedzę na licznych kursach i szkoleniach. Szczególnie interesuję się psychodietetyką. Swoją przyszłość wiążę z diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń odżywiania, ale nie zamykam się na inne specjalizacje. W pracy z pacjentem preferuję podejście holistyczne i interdyscyplinarne.
Prywatnie lubię spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i zwierząt, szczególnie psów. Lubię podróżować i poznawać nowe kultury oraz odkrywać nowe smaki.
Andrzej Plewa

Andrzej Plewa

psycholog kliniczny, psychoterapeuta

Zajmuję się terapią indywidualną i terapią par. Swoją pracę opieram na podejściu poznawczo-behawioralnym oraz na psychologii zorientowanej na proces. Pracuję między innymi z osobami cierpiącymi na depresję, stany lękowe, wahania nastroju, bezsenność, zaniżoną samoocenę, mającymi problemy z różnego rodzajem uzależnieniami, doświadczającymi trudności w relacjach z innymi ludźmi i funkcjonowaniu społecznym. Interesuje mnie wpływ psychiki na ciało i ciała na psychikę. W swojej pracy staram się również łączyć elementy psychodietetyki z psychoterapią.

W swojej praktyce kieruję się otwartością i próbą głębokiego zrozumienia drugiego człowieka. Jestem Absolwentem Wydziału Psychologii Klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Praktykę kliniczną zdobywałem między innymi na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim. Jestem uczestnikiem szkolenia dyplomowanego dla psychoterapeutów w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu oraz Programu Licencyjnego dla trenerów umiejętności psychospołecznych i trenerów biznesu przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra.

Brałem udział w licznych szkoleniach i warsztatach z zakresu psychoterapii oraz rozwoju osobistego w Polsce, USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii współpracując między innymi z Eastbourne Social Services i Prime Care Community Services. Pracuję również z grupami, prowadząc treningi interpersonalne, empatii, kreatywności, warsztaty poświęcone radzeniu sobie ze stresem i sytuacjami trudnymi. We współpracy z organizacjami non-profit organizuję i prowadzę panele warsztatowe dotyczące psychoedukacji i przeciwdziałaniu uzależnień wśród osób dorosłych i młodzieży. W pracy z Pacjentem wyznaje zasadę otwartości, szczerości, wspólnego definiowania i osiągania celów.

grażyna lewandowska psychoterapeuta

GRAŻYNA LEWANDOWSKA

psychoterapeuta
Jestem psychoterapeutką, posiadającą rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu, absolwentką I Fazy Programu Licencyjnego i posiadam uprawnienia do prowadzenia terapii i pracy z grupami pod stałą superwizją dyplomowanego nauczyciela psychologii procesu.
Szkoliłam się w ustawieniach systemowych u Marka Wilkirskiego. Uczestniczyłam w wielu warsztatach dotyczących m.in. metod pracy z konfliktem i w terapii rodzinnej, pracy ze snami, wyzwań relacyjnych, odmiennych i ekstremalnych stanów świadomości, pracy z symptomami fizycznymi, oraz leadership development, uzdrawianie historii (healing history) cyklicznie odbywanych seminario-warsztatach Worldwork prowadzonych przez uznanych specjalistów w poszczególnych obszarach, takich jak Arnold Mindell, Bogna Szymkiewicz czy Gary Reiss. Przez wiele lat współprowadziłam warsztaty Progi Życia z Tanną Jakubowicz-Mount. Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii, gdzie pracowałam z osobami z różnymi zaburzeniami psychicznymi.
Zajmuję się terapią (zarówno indywidualną, jak i dla par) osób dorosłych szukających wsparcia w kryzysowych czy przełomowych momentach życia, w trakcie wielkich zmian życiowych, poszukiwań drogi zawodowej czy zmagań z przeróżnymi trudnościami emocjonalnymi i w relacjach, osób mających niskie poczucie własnej wartości, nieradzącym sobie ze stresem, niszczącym poczuciem winy, przemęczeniem, depresją, niepokojem, poczuciem braku kompetencji i sensu swoich poczynań, ale też i osób pragnących rozwijać się w nowych kierunkach, zdobywać większą świadomość siebie czy wzbogacać swoje relacje z bliskimi. Prywatnie jestem żoną i matką dorosłego syna Juliana. Fascynują mnie ludzie i relacje między nimi, uwielbiam podróże.

Współpraca

katarzyna kuś dietetyk

Katarzyna Kuś

Dietetyk

Jestem diet coachem, dietoterapeutką i propagatorką zdrowego stylu życia. Od kilku lat pomagam osobom z problemami jelitowymi, specjalizując się w zagadnieniach takich jak Zespół Jelita Drażliwego (IBS), SIBO, Candida, itp. Lubię się uczyć i stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach na temat zdrowia, mikrobioty jelitowej czy żywienia, webinariach i kongresach, zarówno polskich, jak i amerykańskich. W pracy z podopiecznym stawiam przede wszystkim na całościowe wsparcie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Bazuję na sprawdzonych metodach, dobrej diagnostyce i własnym doświadczeniu. Jestem zwolenniczką naturalnego podejścia i medycyny funkcjonalnej, która zakłada, że człowiek jest całością, dlatego do każdej osoby podchodzę indywidualnie i zajmuję się przyczynami, a nie objawami choroby. Angażuję się na 100% w to co robię, oferując podopiecznym dużo empatii, życzliwość i zrozumienie. Jestem autorką bloga www.brzuchomechanika.pl, prowadzę również fanpage Brzuchomechanika i grupę na Facebooku Zdrowe Jelita Zdrowi My oraz konto na Instagramie. A prywatnie kocham jazdę na rowerze, pasjami czytam thrillery, zaśmiewam się przy amerykańskich serialach i serwuję eksperymentalne potrawy mojemu mężowi i synom.

katarzyna kuś dietetyk

Roksana Środa

Dietetyk
Z wykształcenia jestem dietetyczką. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku dietetyka kliniczna i od dobrych kilka lat pracuję w swoim zawodzie, który jednocześnie, jest moją pasją. Od ponad 3 lat prowadzę swoją markę dietetyczną MajDiet oraz platformę edukacyjną MajAcademy.
Moja miłość do dietetyki zrodziła się na podstawie moich problemów zdrowotnych, z którymi przyszło mi się mierzyć. Zdiagnozowane PCOS, niedoczynność tarczycy, IBS, SIBO metanowe… To wszystko sprawiło, że zaczęłam szukać rzetelnych informacji, edukować się, szkolić, a na końcu – zdobywać praktykę w codziennej pracy. Przez to uświadomiłam sobie, jak ogromne znaczenie ma żywienie w codziennym życiu. Nie tylko w kontekście dbania o sylwetkę, a przede wszystkim – zdrowie.
W swojej działalności specjalizuję się chorobach jelit (SIBO, IMO, IBS) oraz zaburzeniach hormonalnych (choroby tarczycy, zaburzenia gospodarki cukrowej, PCOS, trądzik na tle hormonalnym, itp).
magdalena frankowska dietetyk

Magdalena Frankowska

Mentor dietetyczny – Nauczycielka gotowania oraz Organizatorka warsztatów – Propagatorka Zdrowego Stylu Życia

Nauczę Cię zdrowego i różnorodnego gotowania, pomogę wybrać odpowiednie produkty.
Wspieram osoby takie jak TY, borykające się z problemami jelitowymi tj.: Celiakią, SIBO, Candidą, IBS, nietolerancją histaminy oraz osoby chorujące na choroby autoimmunologiczne.
Wiem o czym mówię, ponieważ sama przez to przechodziłam.
3 lata temu zdiagnozowano u mnie Celiakię, SIBO, Candidę, insulinooporność, niedoczynność tarczycy, miałam również niedobory witamin, cierpiałam na bezsenność i niemalże każdego dnia towarzyszyły mi mdłości.
Po wielu latach choroby i dolegliwości ze strony układu pokarmowego opracowałam dietę, która była dla mnie medycznym cudem. Odpowiednią dietą oraz naturalną suplementacją wyleczyłam jelito ( również SIBO i Candidę), wyregulowałam pracę tarczycę, insulinooporność zniknęła. Pozbyłam się wreszcie dolegliwości jelit, włosy przestały wypadać, mam zdrowe paznokcie, nie mam problemu ze snem, a przede wszystkim odzyskałam energię do życia!
Znalazłam lek na moją chorobę: jedzenie dostępne bez recepty, które pomaga zapobiegać i eliminować stany zapalne!
Dzięki swoim doświadczeniom nauczę Cię jak odpowiednią dietą wyleczyć jelito.
Pewnie pomyślisz, że specjalistyczna i rygorystyczna dieta bez glutenu, cukru, nabiału, wzdymających warzyw, owoców i sztucznych konserwantów wymaga poświęcenia, ogromnego nakładu pracy? Pokażę Ci, że to nieprawda!
Przekonasz się, że zdrowe jedzenie nie musi być nudne.
Nauczę Cię również ekonomicznego i oszczędnego w czasie gotowania, dzięki czemu zawsze będziesz mieć coś przygotowanego do zjedzenia w lodówce.

Prowdzę na Facebooku fanpage DrSłoik oraz konto na Instagramie doktorsloik.

katarzyna kuś dietetyk

Anna Parzychowska-Parol

mgr kosmetologii

Ukończyłam studia magisterskie w Wyższej Szkole Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie na specjalizacji kosmetologia estetyczna. Jestem również magistrem historii sztuki, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz tłumaczem języka angielskiego. Od kilku lat oddaję się bez reszty swojej największej pasji – kosmetologii. Jako wykładowczyni akademicka i właścicielka studia kosmetologii KOS  propaguję kosmetologię interdyscyplinarną, kładącą nacisk na holistyczne spojrzenie na skórę i partnerską współpracę terapeuty i pacjenta. W swojej pracy wykorzystuję wiedzę z medycyny funkcjonalnej tak ważną w profilaktyce zdrowia skóry, dermatologii, psychologii, farmacji, biotechnologii, diagnostyki laboratoryjnej i innych dziedzin nierozerwalnie połączonych z kosmetologią.

Moim głównym obszarem zainteresowań i działalności gabinetowej jest pielęgnacja i terapia cery problematycznej, profilaktyka fotostarzenia oraz edukacja z zakresu prawidłowej pielęgnacji skóry. W skład układanych przeze mnie planów pielęgnacyjnych wchodzą takie tematy jak: odżywianie i suplementacja, diagnostyka, styl życia, pielęgnacja domowa i profesjonalna. W prowadzonym przeze mnie gabinecie można poddać się personalizowanym zabiegom kosmetologicznym wykorzystującym takie techniki zabiegowe jak: peelingi chemiczne, enzymatyczne i aparaturowę, różne rodzaje mezoterapii oraz RF mikroigłową.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani konsultacją lekarską ze specjalistami w dziedzinie gastrologii lub gastroenterologii prosimy o kontakt telefoniczny bądź mejlowy z naszym ośrodkiem. Współpracujemy z najlepszymi lekarzami zajmującymi się problemami jelitowymi, żołądkowymi, jak również problemami dotykającymi całego układu pokarmowego na terenie całego kraju.

Do problemów związanych z układem pokarmowym staramy się podchodzić jak najszerzej.
Znajdziecie Państwo u nas pomoc na poziomie diagnostycznym, lekarskim, dietetycznym, jak i psychologicznym.

Uczestniczymy również jako jedyny tego typu ośrodek diagnostyczny w pilotażowych badaniach dotyczących przeszczepu flory bakteryjnej w zaburzeniach pracy jelit.

Jeżeli macie Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu.