O NAS

Słowa te wypowiedziane przez greckiego filozofa Platona stały się główną inspiracją przy tworzeniu naszego ośrodka Zdrowe Jelita.

Patrząc na problemy zdrowotne naszych pacjentów staramy się znaleźć jak najszerszą optykę postrzegania tego, skąd się biorą ich problemy, jaką mają przyczynę, czy istnieje związek między ich dolegliwościami i w jaki sposób wpływają one na ich obecny stan zdrowia. Takie holistyczne podejście, próbujące łączyć wiele aspektów tego, co wpływa na zdrowie pomaga nam w postawieniu lepszej diagnozy, zastosowaniu skuteczniejszych narzędzi diagnostycznych, jak i zindywidualizowanej terapii.

Zajmujemy się diagnostyką takich schorzeń jak przerost flory bakteryjnej w jelicie cienkim (SIBO), zakażenie bakterią Helicobacter, nietolerancjami pokarmowymi, florą jelitową. Wszystkie te zaburzenia mogą powodować lub współwystępować z takimi zespołami chorobowymi jak jelito drażliwe, choroba wrzodowa żołądka, celiakia, choroba Hashimoto czy choroba Crohna.

Oprócz typowej diagnostyki układu pokarmowego zajmujemy się również szukaniem przyczyn i powiązań zaburzeń funkcjonowania tego układu z psychiką człowieka. Często problemy żołądkowe są ściśle powiązane z naszym samopoczuciem psychicznym. To jak się czujemy, jak reagujemy na pewne sytuacje w życiu może być przyczyną naszych dolegliwości pokarmowych. Proces ten może oczywiście przebiegać w drugą stronę i nasze problemy z brzuchem bądź jelitami mogą wpływać na nasze funkcjonowanie psychiczne i społeczne.

Sesje psychodietetyczne bądź psychoterapeutyczne mogą pozwolić na lepsze zrozumienie i rozwiązanie naszych dolegliwości zdrowotnych i problemów, których doświadczamy w życiu. Próba budowania i zrozumienia korelacji pomiędzy tymi procesami jest według nas szansą na lepsze zrozumienie naszych problemów zdrowotnych, a w konsekwencji, na ich skuteczniejsze rozwiązanie.

Nasz zespól złożony jest z lekarzy, diagnostów, psychodietetyków, jak również psychoterapeutów. Staramy się pomagać naszym pacjentom wielotorowo dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. Nasza praca jest naszą pasją i mamy nadzieję, że również ten aspekt jest korzystny w próbie niesienia pomocy pacjentom.