TEST ODDECHOWY NA OBECNOŚĆ HELIOCOBACTER PYLORI WARSZAWA

Strona główna E Badania E Test oddechowy na obecność helicobacter pylori Warszawa
Zakażenie Helicobacter pylori jest powszechne – ponad 50% ludności świata jest zakażona tym drobnoustrojem. W Polsce szacunki mówią o ponad 85% dorosłych i ok. 35% dzieci zakażonych tą bakterią. Na podstawie statystyk widać, że jest to powszechnie występujący problem. W wykrywaniu zakażeń wykorzystuje się metody inwazyjne (gastroskopia) i nieinwazyjne (test oddechowy).
Test oddechowy wykrywający obecność Helicobacter pylori jest badaniem bardzo prostym i skutecznym. Dzięki testowi oddechowemu szybko otrzymuje się informację, czy badany jest zakażony bakterią Helicobacter pylori. W dalszej perspektywie znacznie pomaga to w diagnozie zaburzeń układu pokarmowego i ewentualnej przyszłej diagnostyce pacjenta.
test oddechowy na helicobacter warszawa, badanie oddechowe na helicobacter pylori

TEST ODDECHOWY NA OBECNOŚĆ HELICOBACTER PYLORI WARSZAWA

Zdrowe Jelita to grupa wyspecjalizowanych placówek diagnostycznych zlokalizowanych w głównych miastach Polski. Można się w nich umówić na badania takie jak np. test oddechowy na Helicobacter pylori. To nowoczesna nieinwazyjna metoda, która w łatwy sposób pozwoli wykryć obecność bakterii. Zachęcamy do rejestracji wizyty i poddania się testowi, aby w razie potwierdzenia móc szybko podjąć leczenie. Jednym z ośrodków, w których wykonujemy testy, jest Warszawa.

BADANIE FLORY BAKTERYJNEJ JELIT WARSZAWA

badanie flory bakteryjnej jelit warszawa​Równowaga ekosystemu jelit ma olbrzymie znaczenia dla zdrowia oraz samopoczucia. Badanie mikroflory jelitowej polecamy m.in. osobom borykającym się z nadwagą lub otyłością, żyjącym w przewlekłym stresie, cierpiącym na bóle brzucha, zgagę czy częste infekcje układu oddechowego. Taka diagnostyka będzie dobrym rozwiązaniem także u wszystkich uskarżających się na powracające migreny, zaburzenia snu albo problemy z koncentracją.

Zapraszamy na badanie flory bakteryjnej jelit do jednego z naszych ośrodków. Przeprowadzamy testy oddechowe cechujące się wysoką czułością i swoistością (na poziomie, odpowiednio, 95% i 94%). Oba parametry zapewniają metodzie znaczącą przewagę nad innymi nieinwazyjnymi technikami diagnostycznymi. Wykonywany u nas test jest w pełni bezpieczny, ponieważ nie powoduje skutków ubocznych. Z tego powodu możemy go proponować dzieciom powyżej 6. roku życia oraz dorosłym, włącznie z kobietami w ciąży czy seniorami. Nie wymaga skierowania od lekarza, a od momentu jego wykonania do otrzymania wyników mija zaledwie pół godziny.

Na badanie mikroflory jelitowej można się zapisać m.in. w placówce w Warszawie, Poznaniu lub Gdańsku.

TEST ODDECHOWY HELICOBACTER WARSZAWA

badanie mikroflory jelitowej warszawa​Według statystyk Helicobacter pylori występuje u ponad 50% populacji, ze szczególnym uwzględnieniem uboższych regionów świata. To bakteria, która doskonale przystosowuje się do bytowania w ludzkim żołądku. Poprzez wytwarzanie enzymu rozkładającego mocznik (ureazy) doprowadza do zobojętnienia środowiska w żołądku. Oprócz tego produkuje toksyny, które wywołują zanik błony śluzowej żołądka. Zapalenie zanikowe może mieć groźne dla zdrowia konsekwencje typu wrzody żołądka czy dwunastnicy. Test oddechowy Helicobacter pylori pozwoli uniknąć takich powikłań.

Ten rodzaj badania na obecność bakterii należy do prostych, szybkich, a przede wszystkim skutecznych metod. Umożliwia uzyskanie w krótkim czasie informacji o tym, czy badany został zakażony. Wyniki testu znacznie skracają i upraszczają ewentualną dalszą diagnostykę Pacjentów z zaburzeniami układu pokarmowego.

TEST ODDECHOWY NA HELICOBACTER PYLORI – PRZEBIEG

Przed wizytą w ośrodku nie należy nic jeść. Po przybyciu do placówki Pacjent otrzymuje specjalny roztwór z obciążeniem, który musi wypić. Wtedy rozpoczyna się pierwszy, trwający 3 minuty pomiar powietrza wydychanego do tuby testowej. Wykonujący badanie skanuje tubę (po uprzednim wyjęciu przez Pacjenta ustnika). Kolejny pomiar powietrza trwa 7 minut i również kończy go skanowanie tuby. Ostatni krok to przygotowanie raportu z testu.

Wystarczy przejść bezbolesne, nieinwazyjne badanie mikroflory jelit, aby upewnić się, czy organizm został zaatakowany przez bakterię H.pylori. Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań czy Katowice – w tych miastach znajdują się nasze laboratoria. Zachęcamy do wybrania terminu wizyty i przejścia profesjonalnej diagnostyki.

Przygotowanie do badania

Pacjent wykonujący test powinien być na czczo. Czas potrzebny na wykonanie testu to ok.30 minut. W pierwszej kolejności pacjent pije specjalny roztwór, potem następują dwie serie dmuchania do probówek. Badanie jest całkowicie bezbolesne i nie powinno wywoływać żadnych działań niepożądanych.
Należy odczekać 4 tygodnie do wykonania testu jeśli:
 • stosowałeś antybiotykoterapię lub inną terapię przeciwbakteryjną

Należy odczekać 2 tygodnie, jeśli:

 • zażywałeś leki będące inhibitorami pompy protonowej (Omeprazol, Patroprazol, Polprazol, Controloc), leki przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz preparaty i leki zawierające bizmut

Nie spożywać alkoholu przez 3 dni przed badaniem.

Nie spożywać roślin strączkowych przez 3 dni przed badaniem (groszek, fasola, soczewica, soja, itp.)

W dniu badania należy unikać:
 • przyjmowania leków doustnych, 
 • żuć gumy do żucia, 
 • palić tytoniu przez 3 godziny przed wykonaniem testu. Po paleniu pacjent powinien umyć zęby i dokładnie wypłukać jamę ustną wodą.

Pacjent przed badaniem musi być na czczo.

Ważne

Prawidłowe przygotowanie do badania zapewnia uzyskanie wiarygodnego wyniku do dalszej diagnozy. Nieprawidłowe przygotowanie może spowodować, że wynik będzie niemiarodajny.

Zalety oddechowego testu HELIC® ABT wykonywanego w naszym ośrodku:
 • jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą badania obecności Helicobacter Pylori,
 • nie powoduje skutków ubocznych,
 • ze względu na wysoką czułość (95%) oraz swoistość (94%), przewyższa inne metody nieinwazyjne,
 • przebiega z wykorzystaniem naturalnego, stabilnego izotopu węgla 12 C,
 • wykonywany zarówno u dorosłych (w tym kobiet w ciąży oraz osób starszych), jak i u dzieci (powyżej 6 r.ż.),
 • wykonanie badania oraz uzyskanie wyników w zaledwie 30 minut,
 • bez skierowania od lekarza

Koszt testu to 219 zł