NASZ ZESPÓŁ

Strona główna E Zespół
paweł błaszczyszyn lekarz

DR. Paweł Błaszczyszyn

Lekarz Medycyny

Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Praktykę lekarską prowadzę od 1990 roku. Specjalizuję się w zakresie chorób wewnętrznych, zaburzeń układu pokarmowego, dietetyki, ziołolecznictwa, walki z bólem, oraz różnych technik medycyny manualnej i masażu. Zajmuję się tematyką stanu i zaburzeń flory bakteryjnej oraz jej wpływu na działanie całego układu pokarmowego. Wykonuję i oceniam immunodiagnostykę z krwi na nietolerancje pokarmowe związane z szeregiem chorób. Biorę czynny udział w wielu wydarzeniach i programach telewizyjnych staram się propagować medycynę holistyczną i zdrowy tryb życia. Od 25 lat wegetarianin. Ilustrator książek, satyryk (liczne rysunki i wiersze), malarz, ogrodnik, podróżnik. Uwielbia rower, narty oraz praktykowane od lat Tai-Chi.

Edyta Grabowska-Szymczak

Dietetyk
Nazywam się Edyta Grabowska-Szymczak, jestem psychodietetykiem, psychologiem społecznym i absolwentką liceum medycznego.
Specjalizuję się w zaburzeniach przewodu pokarmowego (SIBO, IBS, GERD, celiakia, nietolerancja histaminy), chorobach autoimmunologicznych (Hashimoto, RZS, ŁZS, łuszczyca) i endokrynologicznych (PMS, PCOS, endometrioza, nierównowaga hormonalna).
Stosuję w swojej pracy z pacjentami integracyjne podejście do odżywiania i leczenia. Łączę najnowsze medyczne terapie żywieniowe ze sprawdzonymi metodami naturalnymi.
Moim celem jest zidentyfikowanie pierwotnej przyczyny problemu.
Stale rozwijam swoje umiejętności i poszerzam wiedzę uczestnicząc w szkoleniach w Polsce i za granicą.
edyta grabowska-szymczak dietetyk
karolina gołębiewska diagnosta

Karolina Gołębiewska

Dietetyk

Jestem dietetykiem klinicznym, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuję się w zaburzeniach układu pokarmowego, w szczególności SIBO, IBS, refluksie żołądkowo-przełykowym, nietolerancjach pokarmowych oraz chorobach zapalnych jelit (IBD), w tym również u dzieci. Stale poszerzam swoją wiedzę w zakresie dietoterapii wspomnianych schorzeń na kursach w Polsce i za granicą (m.in. dr Nirala Jacobi oraz dr. Siebecker). Na własnej skórze przetestowałam wiele terapii leczniczych SIBO i doskonale rozumiem co czują moi pacjenci, ponieważ zmagałam się z tym schorzeniem przez wiele lat.
Cechuję się holistycznym podejściem do zdrowia – ważne są dla mnie: dieta, odpowiedni styl życia oraz stan psychiczny, ponieważ ciało i umysł stanowią jedność. Od wielu lat praktykuję jogę, która pomaga mi w zwalczaniu codziennego stresu.
Jeżeli chcesz popracować nad zdrowiem w sposób całościowy, zarówno żywieniem, suplementacją jak również odpowiednim stylem życia serdecznie zapraszam.

mgr Katarzyna Szafirska

dietetyk kliniczny, certyfikowany praktyk medycyny funkcjonalnej

Jestem dyplomowanym dietetykiem. Ukończyłam studia na kierunku dietetyka na SGGW w Warszawie. Ponadto jestem Certyfikowanym Praktykiem Medycyny Funkcjonalnej. Tytuł ten uzyskałam po ukończeniu Functional Medicine University w USA. Medycyna funkcjonalna opiera się na indywidualnym i holistycznym podejściu do pacjenta oraz przyczynowym, a nie objawowym leczeniu. Takie podejście umożliwia pacjentom osiągnięcie długotrwałych efektów zdrowotnych.

Specjalizuję się w prowadzeniu pacjentów z zaburzeniami hormonalnymi (PCOS, PMS, niedoczynność tarczycy), zaburzeniami pracy jelit (IBS, SIBO, nietolerancja histaminy), alergiami, migreną, insulinoopornością i chorobami autoimmunologicznymi (Hashimoto, RZS).

Jestem edukatorką zdrowego stylu życia. Uświadamiam pacjentom, że zmiana stylu życia to nie chwilowe trzymanie się zaleceń, ale skuteczna zmiana nawyków na przyszłość. Na bieżąco śledzę badania naukowe, co pozwala mi pomagać pacjentom w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę medyczno-dietetyczną. Możesz mnie znaleźć na Instagramie, gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym (szafirska.k).

katarzyna kuś dietetyk
agnieszka łyko dietetyk

Joanna Kałużyńska

dietetyk

Jestem dietetykiem klinicznym, specjalizującym się w dietoterapii zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz dziedzin z nimi powiązanych (choroby tarczycy, zaburzenia hormonalne, otyłość).  Stale poszerzam swoje kompetencje biorąc udział w kursach i szkoleniach.
Mocno wierzę w potencjał każdego człowieka do prowadzenia szczęśliwego, satysfakcjonującego życia. Uważam, że ciało i umysł są nierozłącznymi elementami, a chcąc uleczyć jedno z nich, musimy zadbać również o drugie. W swojej pracy wyróżniam się holistycznym spojrzeniem na Pacjenta. Zwracam uwagę na elementy niezbędne do osiągnięcia dobrostanu psychiczno-fizycznego, jakimi są, m.in.: umiejętność regeneracji, rytm okołodobowy, ilość i jakość snu czy umiejętność radzenia sobie ze stresem. Jeśli czujesz, że któryś z tych aspektów wymaga u Ciebie poprawy, zapraszam do współpracy. Zapewniam, że Twoja wizyta będzie przeprowadzona z zaangażowaniem, w atmosferze akceptacji i zrozumienia. W trakcie spotkań dążę do stworzenia bezpiecznego otoczenia, które umożliwi przyjrzenie się swoim trudnościom i emocjom. Pomagam w budowaniu nowych nawyków skutkujących prowadzeniem pełniejszego życia. 

Joanna Strzelczyk

diagnosta

Jestem biologiem. Interesuję się dietetyką i zdrowym stylem życia.

Nie umiem żyć bez przyrody. Moją pasją jest ekologia roślin i silvoterapia, jako holistyczne dążenie do osiągania dobrostanu organizmu człowieka drogą uważności, równowagi ciała i duszy.

joanna strzelczyk diagnosta
aleksandra połóg diagnosta

Aleksandra Połóg

Diagnosta
Jestem absolwentką studiów na kierunku dietetyka. Aktualnie kontynuuje swoją naukę w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyłam kurs żywienia osób starszych a także szkolenie dotyczące alergii pokarmowych w praktyce dietetyka. Chcę dalej poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie dietetyki ze szczególnym uwzględnieniem alergii i nietolerancji pokarmowych.
Prywatnie moją największa pasją jest żeglarstwo, najczęściej po polskich jeziorach, ale również po morzu śródziemnym. Uwielbiam podróże, próbować nowych smaków w szczególności różnych rodzajów ramenu, jazdę na rowerze i spotkania w gronie najbliższych znajomych.

Delfina Bień

Diagnosta
Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Dietetyka, na którym też kontynuuje edukacje. Jako studentka uczestniczę w licznych szkoleniach oraz warsztatach, na których stale zgłębiam swoją wiedzę. Dietetyka jest dziedziną, którą staram się przekładać na wszystkie sfery życia, będąc zarazem zwolenniczką holistycznego podejścia do zdrowia. Rozległy obszar życia, który obejmuje dietetyka jest w tej myśli niezwykle istotną składową dobrostanu fizycznego i psychicznego, co fascynuje i jednocześnie motywuje mnie na co dzień do ciągłego podnoszenia swoich kompetencji zawodowych.
delfina bień diagnosta
agnieszka łyko dietetyk

Julia Adamowska

mlodszy diagnosta

Jestem studentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku dietetyka. Dietetyka jest dla mnie niezwykle fascynującą dziedziną nauk, wpływającą na tak wiele sfer życia. Interesuje mnie rola mikrobioty jelitowej oraz dietetyka w chorobach autoimmunologicznych i to w tych dziedzinach chcę się głównie rozwijać i poszerzać swe kompetencje.
Uwielbiam gotować, bazując głownie na kuchni wegetariańskiej, szczególnie azjatyckiej.
Moimi kolejnymi pasjami jest taniec współczesny oraz inne formy aktywności fizycznej: jazda na rowerze czy pilates. Muzyka jest nieodłącznym elementem mojej codzienności, bez której nie wyobrażam sobie funkcjonowania.

Martyna Wyligała

mlodszy diagnosta

Jestem studentką studiów magisterskich na kierunku Dietetyka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Głównym obszarem moich zainteresowań są tematy związane ze schorzeniami układu pokarmowego, mikrobiomem jelitowym, rytmem okołodobowym, ale również zagadnienia dotyczące zaburzeń gospodarki hormonalnej. Doszkalam się również w zakresie psychodietetyki będąc słuchaczką na studiach podyplomowych. By być na bieżąco z aktualną wiedzą uczestniczę wielu kursach i szkoleniach. Na co dzień lubię aktywnie spędzać czas. Moją pasją są sporty wodne, szczególnie kitesurfing. W wolnych chwilach również gram na pianinie oraz podróżuję.

katarzyna kuś dietetyk
andrzej plewa psycholog

Andrzej Plewa

psycholog kliniczny, psychoterapeuta

Zajmuję się terapią indywidualną i terapią par. Swoją pracę opieram na podejściu poznawczo-behawioralnym oraz na psychologii zorientowanej na proces. Pracuję między innymi z osobami cierpiącymi na depresję, stany lękowe, wahania nastroju, bezsenność, zaniżoną samoocenę, mającymi problemy z różnego rodzajem uzależnieniami, doświadczającymi trudności w relacjach z innymi ludźmi i funkcjonowaniu społecznym. Interesuje mnie wpływ psychiki na ciało i ciała na psychikę. W swojej pracy staram się również łączyć elementy psychodietetyki z psychoterapią.

W swojej praktyce kieruję się otwartością i próbą głębokiego zrozumienia drugiego człowieka. Jestem Absolwentem Wydziału Psychologii Klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Praktykę kliniczną zdobywałem między innymi na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim. Jestem uczestnikiem szkolenia dyplomowanego dla psychoterapeutów w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu oraz Programu Licencyjnego dla trenerów umiejętności psychospołecznych i trenerów biznesu przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra.

Brałem udział w licznych szkoleniach i warsztatach z zakresu psychoterapii oraz rozwoju osobistego w Polsce, USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii współpracując między innymi z Eastbourne Social Services i Prime Care Community Services. Pracuję również z grupami, prowadząc treningi interpersonalne, empatii, kreatywności, warsztaty poświęcone radzeniu sobie ze stresem i sytuacjami trudnymi. We współpracy z organizacjami non-profit organizuję i prowadzę panele warsztatowe dotyczące psychoedukacji i przeciwdziałaniu uzależnień wśród osób dorosłych i młodzieży. W pracy z Pacjentem wyznaje zasadę otwartości, szczerości, wspólnego definiowania i osiągania celów.

GRAŻYNA LEWANDOWSKA

psychoterapeuta
Jestem psychoterapeutką, posiadającą rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu, absolwentką I Fazy Programu Licencyjnego i posiadam uprawnienia do prowadzenia terapii i pracy z grupami pod stałą superwizją dyplomowanego nauczyciela psychologii procesu.
Szkoliłam się w ustawieniach systemowych u Marka Wilkirskiego. Uczestniczyłam w wielu warsztatach dotyczących m.in. metod pracy z konfliktem i w terapii rodzinnej, pracy ze snami, wyzwań relacyjnych, odmiennych i ekstremalnych stanów świadomości, pracy z symptomami fizycznymi, oraz leadership development, uzdrawianie historii (healing history) cyklicznie odbywanych seminario-warsztatach Worldwork prowadzonych przez uznanych specjalistów w poszczególnych obszarach, takich jak Arnold Mindell, Bogna Szymkiewicz czy Gary Reiss. Przez wiele lat współprowadziłam warsztaty Progi Życia z Tanną Jakubowicz-Mount. Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii, gdzie pracowałam z osobami z różnymi zaburzeniami psychicznymi.
Zajmuję się terapią (zarówno indywidualną, jak i dla par) osób dorosłych szukających wsparcia w kryzysowych czy przełomowych momentach życia, w trakcie wielkich zmian życiowych, poszukiwań drogi zawodowej czy zmagań z przeróżnymi trudnościami emocjonalnymi i w relacjach, osób mających niskie poczucie własnej wartości, nieradzącym sobie ze stresem, niszczącym poczuciem winy, przemęczeniem, depresją, niepokojem, poczuciem braku kompetencji i sensu swoich poczynań, ale też i osób pragnących rozwijać się w nowych kierunkach, zdobywać większą świadomość siebie czy wzbogacać swoje relacje z bliskimi. Prywatnie jestem żoną i matką dorosłego syna Juliana. Fascynują mnie ludzie i relacje między nimi, uwielbiam podróże.
grażyna lewandowska psychoterapeuta

Współpraca

katarzyna kuś dietetyk

Katarzyna Kuś

Dietetyk

Jestem diet coachem, dietoterapeutką i propagatorką zdrowego stylu życia. Od kilku lat pomagam osobom z problemami jelitowymi, specjalizując się w zagadnieniach takich jak Zespół Jelita Drażliwego (IBS), SIBO, Candida, itp. Lubię się uczyć i stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach na temat zdrowia, mikrobioty jelitowej czy żywienia, webinariach i kongresach, zarówno polskich, jak i amerykańskich. W pracy z podopiecznym stawiam przede wszystkim na całościowe wsparcie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Bazuję na sprawdzonych metodach, dobrej diagnostyce i własnym doświadczeniu. Jestem zwolenniczką naturalnego podejścia i medycyny funkcjonalnej, która zakłada, że człowiek jest całością, dlatego do każdej osoby podchodzę indywidualnie i zajmuję się przyczynami, a nie objawami choroby. Angażuję się na 100% w to co robię, oferując podopiecznym dużo empatii, życzliwość i zrozumienie. Jestem autorką bloga www.brzuchomechanika.pl, prowadzę również fanpage Brzuchomechanika i grupę na Facebooku Zdrowe Jelita Zdrowi My oraz konto na Instagramie. A prywatnie kocham jazdę na rowerze, pasjami czytam thrillery, zaśmiewam się przy amerykańskich serialach i serwuję eksperymentalne potrawy mojemu mężowi i synom.

KASIA FRĄCKIEWICZ

dietetyk

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku ‚Dietetyka’. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W swoim gabinecie na co dzień pracuję z pacjentami borykającymi się z problemami żołądkowo-jelitowymi i różnymi schorzeniami układu pokarmowego (celiakia, SIBO, IBS, IBD etc.). Ukończyłam wiele kursów z zakresu dietoterapii, w tym kurs odnośnie diety low FODMAP na prestiżowej australijskiej uczelni Monash University. W trakcie studiów wykryto u mnie celiakię – autoimmunologiczną chorobę o podłożu genetycznym. Dzięki czemu wiele rozwiązań przetestowałam na własnej skórze i obecnie stosuję je w praktyce dietetyka.

katarzyna frąckiewicz dietetyk
katarzyna kuś dietetyk

Roksana Środa

Dietetyk
Z wykształcenia jestem dietetyczką. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku dietetyka kliniczna i od dobrych kilka lat pracuję w swoim zawodzie, który jednocześnie, jest moją pasją. Od ponad 3 lat prowadzę swoją markę dietetyczną MajDiet oraz platformę edukacyjną MajAcademy.
Moja miłość do dietetyki zrodziła się na podstawie moich problemów zdrowotnych, z którymi przyszło mi się mierzyć. Zdiagnozowane PCOS, niedoczynność tarczycy, IBS, SIBO metanowe… To wszystko sprawiło, że zaczęłam szukać rzetelnych informacji, edukować się, szkolić, a na końcu – zdobywać praktykę w codziennej pracy. Przez to uświadomiłam sobie, jak ogromne znaczenie ma żywienie w codziennym życiu. Nie tylko w kontekście dbania o sylwetkę, a przede wszystkim – zdrowie.
W swojej działalności specjalizuję się chorobach jelit (SIBO, IMO, IBS) oraz zaburzeniach hormonalnych (choroby tarczycy, zaburzenia gospodarki cukrowej, PCOS, trądzik na tle hormonalnym, itp).

Magdalena Frankowska

Mentor dietetyczny – Nauczycielka gotowania oraz Organizatorka warsztatów – Propagatorka Zdrowego Stylu Życia

Nauczę Cię zdrowego i różnorodnego gotowania, pomogę wybrać odpowiednie produkty.
Wspieram osoby takie jak TY, borykające się z problemami jelitowymi tj.: Celiakią, SIBO, Candidą, IBS, nietolerancją histaminy oraz osoby chorujące na choroby autoimmunologiczne.
Wiem o czym mówię, ponieważ sama przez to przechodziłam.
3 lata temu zdiagnozowano u mnie Celiakię, SIBO, Candidę, insulinooporność, niedoczynność tarczycy, miałam również niedobory witamin, cierpiałam na bezsenność i niemalże każdego dnia towarzyszyły mi mdłości.
Po wielu latach choroby i dolegliwości ze strony układu pokarmowego opracowałam dietę, która była dla mnie medycznym cudem. Odpowiednią dietą oraz naturalną suplementacją wyleczyłam jelito ( również SIBO i Candidę), wyregulowałam pracę tarczycę, insulinooporność zniknęła. Pozbyłam się wreszcie dolegliwości jelit, włosy przestały wypadać, mam zdrowe paznokcie, nie mam problemu ze snem, a przede wszystkim odzyskałam energię do życia!
Znalazłam lek na moją chorobę: jedzenie dostępne bez recepty, które pomaga zapobiegać i eliminować stany zapalne!
Dzięki swoim doświadczeniom nauczę Cię jak odpowiednią dietą wyleczyć jelito.
Pewnie pomyślisz, że specjalistyczna i rygorystyczna dieta bez glutenu, cukru, nabiału, wzdymających warzyw, owoców i sztucznych konserwantów wymaga poświęcenia, ogromnego nakładu pracy? Pokażę Ci, że to nieprawda!
Przekonasz się, że zdrowe jedzenie nie musi być nudne.
Nauczę Cię również ekonomicznego i oszczędnego w czasie gotowania, dzięki czemu zawsze będziesz mieć coś przygotowanego do zjedzenia w lodówce.

Prowdzę na Facebooku fanpage DrSłoik oraz konto na Instagramie doktorsloik.

magdalena frankowska dietetyk
katarzyna kuś dietetyk

Anna Parzychowska-Parol

mgr kosmetologii

Ukończyłam studia magisterskie w Wyższej Szkole Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie na specjalizacji kosmetologia estetyczna. Jestem również magistrem historii sztuki, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz tłumaczem języka angielskiego. Od kilku lat oddaję się bez reszty swojej największej pasji – kosmetologii. Jako wykładowczyni akademicka i właścicielka studia kosmetologii KOS  propaguję kosmetologię interdyscyplinarną, kładącą nacisk na holistyczne spojrzenie na skórę i partnerską współpracę terapeuty i pacjenta. W swojej pracy wykorzystuję wiedzę z medycyny funkcjonalnej tak ważną w profilaktyce zdrowia skóry, dermatologii, psychologii, farmacji, biotechnologii, diagnostyki laboratoryjnej i innych dziedzin nierozerwalnie połączonych z kosmetologią.

Moim głównym obszarem zainteresowań i działalności gabinetowej jest pielęgnacja i terapia cery problematycznej, profilaktyka fotostarzenia oraz edukacja z zakresu prawidłowej pielęgnacji skóry. W skład układanych przeze mnie planów pielęgnacyjnych wchodzą takie tematy jak: odżywianie i suplementacja, diagnostyka, styl życia, pielęgnacja domowa i profesjonalna. W prowadzonym przeze mnie gabinecie można poddać się personalizowanym zabiegom kosmetologicznym wykorzystującym takie techniki zabiegowe jak: peelingi chemiczne, enzymatyczne i aparaturowę, różne rodzaje mezoterapii oraz RF mikroigłową.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani konsultacją lekarską ze specjalistami w dziedzinie gastrologii lub gastroenterologii prosimy o kontakt telefoniczny bądź mejlowy z naszym ośrodkiem. Współpracujemy z najlepszymi lekarzami zajmującymi się problemami jelitowymi, żołądkowymi, jak również problemami dotykającymi całego układu pokarmowego na terenie całego kraju.

Do problemów związanych z układem pokarmowym staramy się podchodzić jak najszerzej.
Znajdziecie Państwo u nas pomoc na poziomie diagnostycznym, lekarskim, dietetycznym, jak i psychologicznym.

Uczestniczymy również jako jedyny tego typu ośrodek diagnostyczny w pilotażowych badaniach dotyczących przeszczepu flory bakteryjnej w zaburzeniach pracy jelit.

Jeżeli macie Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu.