NASZ ZESPÓŁ

Strona główna E Zespół

DR N. MED. Paweł Błaszczyszyn

Lekarz Medycyny

Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Praktykę lekarską prowadzę od 1990 roku. Specjalizuję się w zakresie chorób wewnętrznych, zaburzeń układu pokarmowego, dietetyki, ziołolecznictwa, walki z bólem, oraz różnych technik medycyny manualnej i masażu. Zajmuję się tematyką stanu i zaburzeń flory bakteryjnej oraz jej wpływu na działanie całego układu pokarmowego. Wykonuję i oceniam immunodiagnostykę z krwi na nietolerancje pokarmowe związane z szeregiem chorób. Biorę czynny udział w wielu wydarzeniach i programach telewizyjnych staram się propagować medycynę holistyczną i zdrowy tryb życia. Od 25 lat wegetarianin. Ilustrator książek, satyryk (liczne rysunki i wiersze), malarz, ogrodnik, podróżnik. Uwielbia rower, narty oraz praktykowane od lat Tai-Chi.

Katarzyna Kuś

dietetyk
Jestem diet coachem, dietoterapeutką i propagatorką zdrowego stylu życia. Od kilku lat pomagam osobom z problemami jelitowymi, specjalizując się w zagadnieniach takich jak Zespół Jelita Drażliwego (IBS), SIBO, Candida, itp.
Lubię się uczyć i stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach na temat zdrowia, mikrobioty jelitowej czy żywienia, webinariach i kongresach, zarówno polskich, jak i amerykańskich.
W pracy z podopiecznym stawiam przede wszystkim na całościowe wsparcie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Bazuję na sprawdzonych metodach, dobrej diagnostyce i własnym doświadczeniu. Jestem zwolenniczką naturalnego podejścia i medycyny funkcjonalnej, która zakłada, że człowiek jest całością, dlatego do każdej osoby podchodzę indywidualnie i zajmuję się przyczynami, a nie objawami choroby. Angażuję się na 100% w to co robię, oferując podopiecznym dużo empatii, życzliwość i zrozumienie.
Jestem autorką bloga www.brzuchomechanika.pl, prowadzę również fanpage Brzuchomechanika i grupę na Facebooku Zdrowe Jelita Zdrowi My oraz konto na Instagramie. A prywatnie kocham jazdę na rowerze, pasjami czytam thrillery, zaśmiewam się przy amerykańskich serialach i serwuję eksperymentalne potrawy mojemu mężowi i synowi

Agnieszka Łyko

Magister dietetyki, specjalistka ds. żywienia
Jestem absolwentką Akademii Morskiej w Gdyni i Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, kierunku dietetyka, a także Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Chemii.
Dzięki wykształceniu dietetycznemu, zgłębianiu tajników biochemii organizmu, a także poszerzaniu wiedzy z dziedziny dietetyki medycyny naturalnej, jak również wieloletniej praktyce zawodowej, specjalizuję się w szeroko pojętej dietetyce. Pomagam skutecznie odzyskać zdrowie, dobre samopoczucie i zgrabną sylwetkę.
Jako dydaktyk, krzewię edukację z dziedziny zdrowia, zdrowego odżywiania, naturalnych sposobów zapobiegania chorobom, a także wspomagania ich leczenia przez właściwą dietę.
Jestem ekspertem w licznych wywiadach telewizyjnych, konferencjach dietetycznych, innych wystąpieniach publicznych związanych z tematyką odżywiania, a także w prasie i czasopismach specjalistycznych.

KASIA FRĄCKIEWICZ

dietetyk
Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku ‚Dietetyka’. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W swoim gabinecie na co dzień pracuję z pacjentami borykającymi się z problemami żołądkowo-jelitowymi i różnymi schorzeniami układu pokarmowego (celiakia, SIBO, IBS, IBD etc.). Ukończyłam wiele kursów z zakresu dietoterapii, w tym kurs odnośnie diety low FODMAP na prestiżowej australijskiej uczelni Monash University.
W trakcie studiów wykryto u mnie celiakię – autoimmunologiczną chorobę o podłożu genetycznym. Dzięki czemu wiele rozwiązań przetestowałam na własnej skórze i obecnie stosuję je w praktyce dietetyka.

Andrzej Plewa

psycholog kliniczny, psychoterapeuta

Zajmuję się terapią indywidualną i terapią par. Swoją pracę opieram na podejściu poznawczo-behawioralnym oraz na psychologii zorientowanej na proces. Pracuję między innymi z osobami cierpiącymi na depresję, stany lękowe, wahania nastroju, bezsenność, zaniżoną samoocenę, mającymi problemy z różnego rodzajem uzależnieniami, doświadczającymi trudności w relacjach z innymi ludźmi i funkcjonowaniu społecznym. Interesuje mnie wpływ psychiki na ciało i ciała na psychikę. W swojej pracy staram się również łączyć elementy psychodietetyki z psychoterapią.

W swojej praktyce kieruję się otwartością i próbą głębokiego zrozumienia drugiego człowieka. Jestem Absolwentem Wydziału Psychologii Klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Praktykę kliniczną zdobywałem między innymi na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim. Jestem uczestnikiem szkolenia dyplomowanego dla psychoterapeutów w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu oraz Programu Licencyjnego dla trenerów umiejętności psychospołecznych i trenerów biznesu przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra.

Brałem udział w licznych szkoleniach i warsztatach z zakresu psychoterapii oraz rozwoju osobistego w Polsce, USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii współpracując między innymi z Eastbourne Social Services i Prime Care Community Services. Pracuję również z grupami, prowadząc treningi interpersonalne, empatii, kreatywności, warsztaty poświęcone radzeniu sobie ze stresem i sytuacjami trudnymi. We współpracy z organizacjami non-profit organizuję i prowadzę panele warsztatowe dotyczące psychoedukacji i przeciwdziałaniu uzależnień wśród osób dorosłych i młodzieży. W pracy z Pacjentem wyznaje zasadę otwartości, szczerości, wspólnego definiowania i osiągania celów.

GRAŻYNA LEWANDOWSKA

psychoterapeuta
Jestem psychoterapeutką, posiadającą rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu, absolwentką I Fazy Programu Licencyjnego i posiadam uprawnienia do prowadzenia terapii i pracy z grupami pod stałą superwizją dyplomowanego nauczyciela psychologii procesu.
Szkoliłam się w ustawieniach systemowych u Marka Wilkirskiego. Uczestniczyłam w wielu warsztatach dotyczących m.in. metod pracy z konfliktem i w terapii rodzinnej, pracy ze snami, wyzwań relacyjnych, odmiennych i ekstremalnych stanów świadomości, pracy z symptomami fizycznymi, oraz leadership development, uzdrawianie historii (healing history) cyklicznie odbywanych seminario-warsztatach Worldwork prowadzonych przez uznanych specjalistów w poszczególnych obszarach, takich jak Arnold Mindell, Bogna Szymkiewicz czy Gary Reiss. Przez wiele lat współprowadziłam warsztaty Progi Życia z Tanną Jakubowicz-Mount. Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii, gdzie pracowałam z osobami z różnymi zaburzeniami psychicznymi.
Zajmuję się terapią (zarówno indywidualną, jak i dla par) osób dorosłych szukających wsparcia w kryzysowych czy przełomowych momentach życia, w trakcie wielkich zmian życiowych, poszukiwań drogi zawodowej czy zmagań z przeróżnymi trudnościami emocjonalnymi i w relacjach, osób mających niskie poczucie własnej wartości, nieradzącym sobie ze stresem, niszczącym poczuciem winy, przemęczeniem, depresją, niepokojem, poczuciem braku kompetencji i sensu swoich poczynań, ale też i osób pragnących rozwijać się w nowych kierunkach, zdobywać większą świadomość siebie czy wzbogacać swoje relacje z bliskimi. Prywatnie jestem żoną i matką dorosłego syna Juliana. Fascynują mnie ludzie i relacje między nimi, uwielbiam podróże.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani konsultacją lekarską ze specjalistami w dziedzinie gastrologii lub gastroenterologii prosimy o kontakt telefoniczny bądź mejlowy z naszym ośrodkiem. Współpracujemy z najlepszymi lekarzami zajmującymi się problemami jelitowymi, żołądkowymi, jak również problemami dotykającymi całego układu pokarmowego na terenie całego kraju.

Do problemów związanych z układem pokarmowym staramy się podchodzić jak najszerzej.
Znajdziecie Państwo u nas pomoc na poziomie diagnostycznym, lekarskim, dietetycznym, jak i psychologicznym.

Uczestniczymy również jako jedyny tego typu ośrodek diagnostyczny w pilotażowych badaniach dotyczących przeszczepu flory bakteryjnej w zaburzeniach pracy jelit.

Jeżeli macie Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu.